Reklama

Ako si vypnúť zobrazovanie reakcií a lajkov na Facebooku a Instagrame?

Zdroj | Instagram
Stanislav Vinc
Zdroj | Instagram
Zdroj | Instagram

Facebook po dlhých rokov váhania napokon umožní používateľom svojich sociálnych sietí vypnúť si zobrazovanie počtu reakcií, lajkov či srdiečok. Reakcie si môžete skryť naprieč celým obsahom na oboch sociálnych sieťach, prípadne reakcie môžete skryť iba pred návštevníkmi vášho profilu. Ako na to?

Keď sa dávnejšie hovorilo o skrytí počtu lajkov na Facebooku a Instagrame, malo ísť o plošné a nezvratné nastavenie platné pre všetkých používateľov. Benefitom malo byť spríjemnenie prostredia týchto sociálnych sietí, zníženie súťaživosti a eliminácia úzkosti používateľov pri porovnávaní sa s ostatnými.

V internom testovaní tohto nastavenia sa Facebooku tieto benefity potvrdili. Niektorí používatelia však boli so zmenou nespokojní. Skrytie počtu reakcií niektorých otravovalo alebo obmedzovalo pri sledovaní aktuálnych trendov a monitorovaní obsahu, ktorý sa páči fanúšikom ich profilov. Vypnutie reakcií je preto dobrovoľné a v prípade oboch sietí skryté hlboko v nastaveniach.

Instagram

Nastavenie zobrazovania lajkov na sociálnej sieti Instagram je dostupné už dnes. Na výber máte možnosť vypnúť si zobrazovanie lajkov pri všetkých príspevkoch na vašej domovskej stránke, alebo aj možnosť vypnúť ich zobrazovanie pri vašich jednotlivých príspevkoch.

Pri príspevku, pri ktorom chcete vypnúť zobrazovanie počtu lajkov, stačí klepnúť na ikonu s tromi bodkami a zvoliť možnosť „Skryť počet Páči sa mi to“. Rovnakú možnosť nájdete aj v rozšírených nastaveniach pri publikovaní nových príspevkov, kde máte k dispozícii napríklad aj možnosť vypnutia komentárov.

Možnosť vypnutia zobrazovania počtu lajkov naprieč celým Instragramom nájdete v nastaveniach vášho účtu. Po klepnutí na ikonu s tromi čiarkami vo vašom profile stačí klepnúť na Nastavenia – Súkromie – Príspevky. V tejto časti nastavení už uvidíte prepínač „Skryť Páči sa mi to a zobraziť počty“.

Pozrite si

Od dnes končia Google Fotky zadarmo, čo s tým spraviť?

Facebook

Rovnakú možnosť by ste mali nájsť aj v nastaveniach sociálnej siete Facebook. Túto možnosť ale Facebook sprístupňuje používateľom postupne a tak je možné, že spolu s nami v nastaveniach nájdete až v priebehu nasledujúcich týždňov. Už dnes však vieme, kde sa bude toto nastavenie nachádzať.

Klepnutím na poslednú položku v spodnom menu (tri čiary) sa môžete dostať k položke „Nastavenia a súkromie“ a po klepnutí na ňu k položke „Nastavenia“. V tejto časti by sa mala v dohľadnej dobe všetkým používateľom zobraziť nová sekcia „Počet reakcií“, pod ktorou už nájdete prepínače pre vypnutie počtu reakcií pri vašich vlastných príspevkoch, alebo aj pri príspevkoch od ostatných.

Zdroj | Facebook
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.