Reklama

Ako si vedie nový iPhone 11, iPhone 11 Pro a Pro Max v zahraničných recenziách?

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Zahraničné médiá mali možnosť už v predstihu testovať nové smartfóny iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max ešte pred ich vydaním. Aké sú ich verdikty? Prekvapivo pozitívne.

Minuloročné modely iPhone XR, iPhone XS a XS Max priniesli mnohé vylepšenia, no väčšinu sklamali veľmi agresívnou technológiou Smart HDR a veľmi slabými výsledkami v zlých svetelných podmienkach. Apple tak veľmi dobre vedelo, na čo sa má tento rok zamerať a zdá sa, že trafilo do čierneho.

Zdroj | Apple

Nilay Patel z portálu The Verge patril medzi najväčších kritikov minuloročných modelov, no nový iPhone 11, ako aj iPhone Pro a Pro Max označil za smartfón s najlepším fotoaparátom na trhu, ktorý zároveň prekvapuje excelentnou výdržou batérie. Medzi mínusy zaradil nevyladený iOS 13, cenu, chýbajúci 3,5-mm jack, tzv. zlatú klietku Apple ekosystému a v prípade iPhone 11 aj slabú 5W nabíjačku.

Zdroj | Apple

Matthew Panzarino z portálu TechCrunch priniesol v podstate rovnaký verdikt, pričom vo svojej recenzii vyzdvihol najmä schopnosti fotoaparátu v zlých svetelných podmienkach pri použití nového nočného režimu. Ten údajne svojim skvelým vykreslením svetla a farieb prekonáva aj konkurenčné smartfóny.

Pozrite si

Apple predstavil iPhone 11 a nové Apple Watch: Kedy dorazia aj na Slovensko?  

Raymond Wong z portálu Mashable zašiel ešte ďalej a v recenzii modelov iPhone 11 Pro a 11 Pro Max tvrdí, že pri nich už možno nikdy nebudete potrebovať reálny digitálny fotoaparát. Kritizuje však malé základné úložisko s kapacitou 64 GB, ako aj odstránenie technológie 3D Touch.

Zdroj | Apple

Najlacnejší iPhone 11 však stále označuje za najlepšiu voľbu pre väčšinu fanúšikov Apple, aj keď sa v jeho balení nenachádza rýchla nabíjačka a oproti modelom Pro má stále hrubšie rámčeky okolo obrazovky.

Takmer identický názor zdieľa aj Chris Velazco z portálu Engadget, ktorému popri všetkých spomínaných výhodách modelu iPhone 11 prekvapivo prekážali chýbajúce farby dostupné pri predchádzajúcom modeli iPhone XR, ako aj pomerne hrubá konštrukcia, ktorá nemusí vyhovovať každému.

Zdroj | Apple

Na druhej strane Chris vyzdvihuje nový iOS 13, ktorý prináša mnohé vylepšenia, no v prípade modelov iPhone 11 Pro a Pro Max kritizuje občas chýbajúce detaily pri použití ultraširokouhlého objektívu. Aj napriek tomu si novinky odnášajú skóre 91 (iPhone 11) a 90 bodov (iPhone 11 Pro a Pro Max).

Pozrite si

Apple Arcade – všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe

Skvelý fotoaparát, výbornú výdrž batérie a zníženie ceny oproti minuloročným modelom vyzdvihujú aj ďalšie svetové médiá. Väčšina z nich sa však zhoduje aj v tom, že ak vlastníte minuloročný iPhone XR, XS alebo XS Max, neexistuje veľa dôvodov, prečo by ste mali tieto modely vymeniť za nový iPhone 11 alebo 11 Pro či Pro Max. Pre majiteľov starších modelov však pôjde o obrovský skok vpred.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.