Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 28.12.2022

Ako si vytvoriť Apple ID a iCloud účet?

Ako si vytvoriť Apple ID a iCloud účet?
Richard Pliešovský
Ako si vytvoriť Apple ID a iCloud účet?

Dostali ste svoj prvý iPhone alebo iPad a ešte neovládate všetky nastavenia? Nevadí. Stačí ak sledujete naše stránky, kde sme vám ukázali základné nastavenia, ktoré je potrebné urobiť.

Dnes si povieme, ako si jednoducho vytvoríte Apple ID, ktorý je kľúčom k celej škále funkcií a bez neho nie je možné využívať iCloud. Je alfou a omegou správneho fungovania, zálohovania, ale i bezpečnosti všetkých vašich jabĺčkových zariadení.

Apple ID je zadarmo, nič teda nebráni k jeho vytvoreniu. Práve on má na svedomí perfektnú previazanosť celého ekosystému. Vďaka nemu získate prístup k všetkým funkciám, napríklad iMessage, App Store, Find My.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako na to?

iCloud účet si viete urobiť priamo z iPhone. Pri prvom zapnutí smartfónu, resp, reštartovaní si vyberiete jazyk, krajinu a pripojíte sa k internetu. V menu Nastavenia kliknite na Vytvorte si bezplatné ID. Napíšte vaše meno, dátum narodenia a kliknite na Ďalej. Systém vám ponúkne možnosť použiť váš súčasný e-mail, alebo poskytne bezplatnú e-mailovú adresu.

Ďalej postupujete podľa pokynov na displeji. Vytvoríte si dostatočne silné heslo, verifikujete svoj e-mail a nastavíte dvojfaktorovú autentifikáciu, tú určite nevynechajte z nastavení. Vyberiete si tri bezpečnostné otázky a voliteľne aj sekundárnu e-mailovú adresu.

Napokon povolíte, či chcete dostávať informačné bulletiny od Apple, zvolíte, že chcete aktivovať váš iCloud a zvolíte, či chcete zapnúť funkciu Nájsť môj iPhone/iPad. Posledným krokom je nastavenie bezpečnostného PIN-u. Ten je prednastavene 6-miestny, ale môžete si ho zmeniť aj na 4-miestny, resp. alfanumerický.

iCloud slúži na sťahovanie aplikácií a hier, digitálne nákupy, ale i na tvorbu záloh, synchronizáciu fotografií, kontaktov, poznámok či súborov v rámci iCloud Drive.

Keď bude vaša e‑mailová adresa overená, môžete sa pomocou vášho Apple ID prihlásiť do iCloudu, ale i do ďalších služieb, napríklad iTunes Store, App Store a podobne.

Po vytvorení vášho Apple ID môžete doplniť ďalšie informácie a dokončiť svoj účet. Ak plánujete nákupy v aplikácii (čo vás skôr, či neskôr určite neminie), uveďte vaše platobné informácie. Opäť v Nastavenia > Vaše meno > Platba a dodanie.

Apple vám bezplatne poskytne v iCloude 5 GB priestor. Ak potrebujete viac, budete si musieť priplatiť. 50 GB vás vyjde na 0,99 eur, 200 GB na 2,99 eur a 2 TB na 9,99 eur. Ak si chcete zistiť, ktoré súbory vám zaberajú najviac miesta, otvorte si Nastavenia > Vaše meno > iCloud > Spravovať úložisko účtu, kde môžete využívanie vášho úložiska aj spravovať, alebo si zmeniť plán. Viac informácií o tom, čo robiť, ak máte plný iCloud nájdete v našom článku.