Reklama

Ako si pridáte digitálny COVID pass do Apple Watch?

Richard Pliešovský

Bez digitálneho preukazu ani na krok! Zdá sa, že ešte pár mesiacov budeme musieť nosiť so sebou platný digitálny preukaz. Ten má každý z nás uložený v smartfóne. Niekedy však ideme do obchodu kúpiť len pár drobností a donedávna sme si vystačili len s Apple Watch, ktorými sme mohli pohodlne zaplatiť. Čo však s COVID pasom?

Dobrou správou je, že digitálny preukaz si môžete dať aj do hodiniek. Je to pomerne jednoduché vďaka bezplatnej službe YourPass. Tá vám umožní nahrať do digitálnej peňaženky certifikát o vakcinácii, prekonanej chorobe či o vykonanom teste.

Pozrite si

Ako sa od dnes skracuje platnosť COVID preukazu?

Ako na to?

Prejdite na túto webstránku, tam nájdete aplikáciu YourPass. Je aj v slovenskom jazyku, takže s ukladaním covid pasu nebude mať problém ani menej skúsený požívateľ.

Zdroj | Your Pass

Kliknete na tlačidlo Vytvoriť a odsúhlasíte podmienky.

Zdroj | Your Pass

Ďalší krok je jednoduchý. Odskenujete si QR preukazu (Odskenovať QR), prípadne si ho nahráte (Nahrať PDF/JPG/PNG).

Náš tip: Ak nemáte poruke dokument, odskenovať si ho môžete aj z aplikácie Green Pass. Takto si tam môžete nahrať preukazy aj ostatných rodinných príslušníkov.

Pozrite si

Ako zobraziť na Apple Watch ich „vnútornosti“?

Aj posledný krok je nenáročný. Certifikát si nahráte do digitálnej peňaženky Apple Wallet.

Zdroj | Your Pass

Následne si to môžete skontrolovať v digitálnej peňaženke v iPhone. Okrem iPhonu si budete môcť čoskoro ale aj na hodinkách Apple Watch. Aplikácia je dostupná aj pre Android telefóny. Do iných smarthodiniek, ako sú Apple Watch však certifikát nedostanete.

Dodávame, že aplikácia YourPass nezbiera a neodosiela žiadne osobné údaje, funguje čisto pasívne. Po vypršaní platnosti si teda musíte obnoviť potvrdenie o očkovaní/prekonaní manuálne.

Pozrite si

Chcete vedieť odomykať iPhone s rúškom na tvári? Ukážeme vám, ako na to

Jednoduché však? Takto máte covid pass stále pri sebe, už len ten nešťastný respirátor treba nejako vyriešiť.

Čoskoro aj bez appky

V novej verzii iOS 15.4 to pôjde ešte jednoduchšie, natívne.

Pomocou vstavanej aplikácie Fotoaparát si v rámci tohto operačného systému stačí oskenovať QR kód, ktorý automaticky rozpozná aplikácia Zdravie.

Samotná aplikácia Zdravie (angl. Health) vám ponúkne možnosť pridania si tohto digitálneho očkovacieho preukazu do aplikácie Wallet, ktorá slúži aj na bezkontaktné platenie či preukazovanie sa na letiskách a udalostiach QR kódom. Po pridaní COVID pasu do aplikácie Wallet sa vám už pas automaticky zobrazí aj vo vašich hodinkách.

Ako si môžete na vlastné riziko nainštalovať v betaverziu iOS 15.4 nájdete v našom článku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.