Reklama

Ako si definitívne zrušiť účet na sociálnej sieti TikTok? Návod krok po kroku

Zdroj | Hello I'm Nik
Stanislav Vinc
Zdroj | Hello I'm Nik
Zdroj | Hello I'm Nik

TikTok zaujal celý svet ako blesk z čistého neba počas pandémie, kedy sa skvelo darilo aj streamovacím službám a predajcom počítačov.

Po prvotnom nadšení však prišli podozrenia, že táto čínska sociálna sieť spolupracuje so svojou miestnou vládou a tak prišli aj prvé oficiálne zákazy a obmedzenia v jej používaní v rôznych krajinách sveta.

TikTok sa v tomto smere stále sporí s rôznymi štátmi, ktoré zatiaľ nedokázali poskytnúť presvedčivý dôkaz o tom, že je táto sociálna sieť skutočne využívaná na nejakú špionáž či ovplyvňovanie verejnej mienky. Ak však máte pochybnosti, alebo už iba jednoducho nechcete na tejto sieti tráviť naďalej čas, ukážeme vám, ako si z nej nadobro zmazať účet.

Obsah pokračuje pod reklamou

Postup je veľmi jednoduchý a prebieha kompletne cez mobilnú aplikáciu. TikTok vám v v priebehu uzatvárania účtu ponúkne možnosť dočasne si ho deaktivovať. V tomto prípade sa však pozrieme na trvalé zmazanie účtu.

1. Klepnite na záložku Profil a následne klepnite na ikonu s tromi čiarkami

2. Zvoľte si „Nastavenia a súkromie“ a následne „Účet“

3. Klepnite na „Deaktivovať alebo odstrániť účet“ a následne „Delete account permanently“

4. Vyberte si jednu z možností, prečo ste sa rozhodli zmazať svoj účet, na výbere nezáleží. TikTok vám pri rôznych možnostiach ponúkne iné riešenia, napr. obmedzenie denného času pri obrazovke.

5. V predposlednom kroku vám TikTok ponúkne možnosť vyžiadať si vaše dáta na stiahnutie, medzi ktorými sú aj vami nahrané videá. Či už sa rozhodnete stiahnuť si tieto dáta alebo nie, pokračovať budete môcť až po potvrdení, že ste boli s touto možnosťou oboznámení. Na ďalšej obrazovke môžete potvrdiť zmazanie účtu.

Po tomto procese váš účet nebude zo siete zmazaný okamžite, ale až po uplynutí 30-dňovej lehoty. Počas trvania tejto lehoty bude váš účet pre ostatných používateľov zdanlivo zmazaný, vy ho však ešte budete mať šancu pred uplynutím lehoty obnoviť a používať ďalej.

Po uplynutí tejto lehoty bude váš účet definitívne zmazaný bez možnosti jeho obnovenia, pristúpenia k vašim videám či správam. Požiadať už nebudete môcť ani o žiadne vrátenie peňazí, no na druhej strane je možné, že vaši priatelia ešte budú mať k dispozícii správy, ktoré ste si s nimi vymenili. TikTok tiež upozorňuje, že nemôže zaručiť zmazanie dát, ktoré nie sú uschované na jeho serveroch, čo sa môže týkať napr. údajov o navštívených stránkach cez súkromné správy.

Ak vás zaujíma, aké dáta o vás TikTok vlastne zbiera, obrátiť sa môžete na jeho stránku podpory. Spoločnosť napr. na svoje servery ukladá váš telefónny zoznam (ak mu to povolíte), údaje o polohe, vaše súkromné správy (nie sú šifrované) či samotné údaje o tom, ako používate TikTok, na čom táto sieť stavia svoj úspešný a mimoriadne presný algoritmus odporúčania videí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.