Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si aktivujete v macOS Live Text?

Ako si aktivujete v macOS Live Text?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Ako si aktivujete v macOS Live Text?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Live Text v Macu? Ten je predsa určený pre systém iOS 15. Napriek tomu sa dá táto funkcia pomerne jednoducho spustiť aj vo vašom počítači od Apple, stačí aby mal nainštalovaný najnovší macOS Monterey.

V prvom rade si musíme povedať, že Live Text nie je pre používateľov na Slovensku oficiálne podporovaný. Ak si ho chcete spustiť vo svojom iPhone, musíte si prepnúť klávesnicu na anglický jazyk (resp. taký, ktorý podporuje Live Text). V macOS je postup našťastie jednoduchší.

Pozrite si

Dnes vychádza macOS Monterey. Toto je 6 najlepších funkcií, ktoré prináša

Ako na to?

Otvorte Nastavenia > Jazyk a región > Všeobecné.

Tam si zaškrtnite možnosť Text naživo – Vybrať text na obrázkoch.

Systém vás upozorní na to, že je k dispozícií len vo vybraných jazykoch (angličtina, čínština, francúzština, kantončina, nemčina, portugalčina, španielčina a taliančina). Schválite stlačením tlačidla Potvrdiť a to je všetko.

Na čo využijete Live Text? V aplikácii Fotky môže využiť túto funkciu ak sa tam nachádza fotka, resp. screenshot s textom. Ten odtiaľ získate jednoducho. Otvoríte fotky v natívnej appke Fotky a kurzorom jednoducho prejdete po texte.

Text sa označí podobne ako v textovom editore a vy ho môžete skopírovať a použiť tam, kde potrebujete (s prihliadnutím na autorská práva). S plnou slovenskou diakritikou však nerátajte – s dĺžňami si systém poradí, ale s mäkčeňmi už nie. Určite však ide o zaujímavú funkciu, ktorú z času na čas využije zrejme každý.

Viac článkov o návodoch, aplikáciách a funkciách v systéme macOS nájdete v našej sérii.