Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (1.časť)

Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (1.časť)
PR článok
Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (1.časť)

Druhá generácia ideálneho spojenia výhod smartfónov a tabletov je tu! Samsung Galaxy Note II je jedinečným zariadením, ktoré vás bude sprevádzať vo vašom pracovnom, ale aj osobnom živote. Každý pondelok v priebehu novembra vám bližšie predstavíme tento unikátny tableto –  smartfón. Ste pripravený? Začíname…

Samsung Galaxy Note II

Prečítajte si: IFA 2012 | Samsung Galaxy Note II, alebo krtkova lopatka na druhú + VIDEO

Už prvý Samsung Galaxy Note zožal veľa úspechov. Stačí si uvedomiť, aké unikátne spojenie predstavoval. Priniesol totižto všetko to, čo nájdete v smartfónoch spoločnosti Samsung a displej s rozmermi, ktoré sa donedávna objavovali v menších tabletoch. Aj napriek tomu, že rozmery Galaxy Note vzbudzovali rešpekt a v niektorých prípadoch vytvárali aj úsmev na tvári vašich kolegov, alebo priateľov, je takmer isté, že by ste ťažko hľadali niekoho, kto si toto riešenie vyskúšal a nebol by z neho nadšený. Druhá generácia je ešte lepšia. Ponúkne väčší displej, rýchlejší hardvér a hlavne úplne nové možnosti spojené s unikátnym perom S Pen.

Samsung Galaxy Note II

UŽŠIE TELO A VÄČŠÍ DISPLEJ

V prípade nového Samsung Galaxy Note II sa podarilo niečo nečakané. Note II totižto ubral zo svojej šírky, pričom jeho displej narástol o 0,2“ na konečných 5,5“. Celý dizajn najnovšieho Samsungu Galaxy Note II sa nesie v duchu posledných smartfónov rodu Galaxy a okamžite je jasné, že jeho vzdialeným príbuzným je Samsung Galaxy S III. Prvky dizajnu tejto vlajkovej lode novému Galaxy Note II iba prospeli. Vďaka nim pôsobí Note II hneď na prvý pohľad moderne a podstatne kompaktnejšie, a to aj napriek svojim rozmerom 151 x 80 x 9,4 milimetrov. Takmer tri milimetre, ktoré Note II ubral na svojej šírke sa pozitívne prejavia pri každodennom používaní. Nový Note sa oproti predchodcovi drží podstatne lepšie a pri troche zvyku je ho možné ovládať aj jednou rukou. Samostatnou kapitolou nového Note II je displej. Veľkú plochu, ktorú vám poskytne Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5,5“ a rozlíšením 1 280 x 720 bodov určite oceníte pri vašom dennodennom pracovnom nasadení. Super AMOLED displej nového Samsungu Galaxy Note II je tým najlepším displejom, aký sa Samsungu podarilo doposiaľ vyrobiť. Farby sú sýte a jasné a pozorovacie uhly umožnia vidieť na displeji čokoľvek a to aj na priamom slnku.

Pozrite si: Galéria Samsungu Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II

VÝKON NA ROZDÁVANIE

Nový Samsung Galaxy Note II získal do vienka úplne nové srdce Samsung Exynos 4412, ktoré má rovno štyri jadrá a bije taktom 1,6 GHz, čím výkonovo prevyšuje aj súčasnú vlajkovú loď v podobe Samsungu Galaxy S III. Pre rýchly beh množstva aplikácií, ktoré budete na Note II používať potrebujete aj dostatočne veľkú operačnú pamäť. Note II vám poskytne rovné 2 GB RAM, vďaka čomu sa nebudete musieť obávať, že budete mať operačnej pamäte nedostatok. Stačí si uvedomiť, že ste donedávna mohli túto hodnotu vidieť v prípade lacnejších notebookov. Náročnejšie grafické operácie, prípadne hry, ktoré vám budú pomáhať tráviť voľný čas vám bude pomáhať zvládať aj grafický koprocesor ARM Mali-400. Všetky tieto parametre zabezpečia plynulý beh aplikácií v akomkoľvek režime. Je teda jedno, či si práve zapisujete dôležité udalosti na vašom stretnutí, alebo sa snažíte prekonať najťažšiu úroveň vašej obľúbenej hry, na Galaxy Note II sa budete môcť stále spoľahnúť. Nový Samsung Galaxy Note II prináša novínky aj vo svojej softvérovej výbave, ale o tom si povieme niečo bližšie až na budúci pondelok.

Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II si môžete zakúpiť v bielej a metalicky modrej farbe s kapacitou integrovanej pamäte 16 GB za 649,00 €.

Prečítajte si:
Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (2.časť)
Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (3.časť)
Ako Samsung Galaxy Note II spája svety tabletov a smartfónov (4.časť)

Foto: Samsung, TECHBOX