Reklama

Ako pridať do Face ID druhého používateľa? Jednoducho, pozor len na bezpečnosť

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ak máte jeden z novších iPhonov, od modelu X až po najnovšie 14-tky, tak zrejme používate zabezpečenie pomocou skenu tváre, ktoré Apple nazýva Face ID. Vedeli ste o tom, že tam môžete pridať aj druhú osobu?

Apple má túto funkciu skutočne vyšperkovanú a keďže sa technológia spolieha na 3D sken používateľa, tak ju nedokážete oklamať napríklad fotkou, ako to ide pri niektorých Android smartfónoch, ktoré používajú len 2D sken.

Rokmi sa rýchlosť skenovania zvyšovala a v niektorej z verzií iOS sme sa dočkali aj toho, že do iPhonu môžete nahrať druhý sken tváre. Nastavenie sa volá Alternatívny vzhľad. Apple to však pôvodne zamýšľal tak, že do vášho iPhonu nebude mať prístup iná osoba, ale že si nahráte váš vzhľad napríklad s iným účesom, klobúkom, okuliarmi a podobne.

Obsah pokračuje pod reklamou

Mnohí používatelia to však používajú aj na to, že nahrajú svoju normálnu tvár dvakrát, aby ešte viac zrýchlili samotný proces skenovania. Ten je už dostatočne rýchly a rozdiel by bol ledva badateľný.

Ak ste sa však z nejakého dôvodu rozhodli, že do vášho iPhonu bude mať prístup aj iná osoba, toto je jednoduchý návod, ako na to.

Postupovať môžete aj podľa animácie nižšie.

Následne už postupujete rovnako, ako pri prvotnom skenovaní. iPhone rozpozná vašu tvár a vy ňou musíte spraviť kruh, aby snímač dokázal vytvoriť 3D sken vašej tváre. Tento postup ešte raz zopakujete a máte hotovo. Teraz sa do vášho iPhonu dostanú obe naskenované tváre.

Tento postup môžete využiť aj na iPadoch Pro s Face ID, kde vidím väčší potenciál tejto funkcie, keďže Apple stále nepodporuje viacero používateľských účtov a tablet v rodine je častokrát používaný viacerými členmi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.