Reklama

Ako previesť obrázok na text v macOS?

Zdroj | Mimi Thian
Richard Pliešovský
Zdroj | Mimi Thian
Zdroj | Mimi Thian

Rozpoznávanie textu z obrázka (OCR) je aj v dnešnej dobe zaujímavý nástroj, ktorý môžete z času na čas využiť. Možno práve teraz, počas lockdownu. Našli sme výkonnú aplikáciu, ktorá si bez problémov poradí aj so slovenčinou.

Ide o aplikáciu TexScanner (OCR), ktorú si môžete stiahnuť priamo z Mac App Store, čo znamená, že by mala byť bezpečná. OCR aplikácia dokáže previesť text z ľubovoľného obrázka s presnosťou 98 % až 100 %. Podporuje 92 jazykov.

Aplikáciu som stiahol a vyskúšal, bol som zvedavý ako si poradí so Slovenským jazykom. Najprv som odfotil na mobil text z nášho časopisu TECHBOX. V aplikácii som klikol na tlačidlo Vyberte súbor (Choose File).

Vybral som súbor a potvrdil tlačidlom Open.

V texte som označil časť, ktorú som chcel previesť a potvrdil Done (vpravo dole).

Voilà! Text sa rýchlo a bez problémov prekonvertoval! Naľavo vidíte predlohu, vpravo je náhľad textu.

Po jeho rozkliknutí vidíte celý text.

Vývojár udáva, že text si dokážete následne preložiť do 100 jazykov. Vyskúšal som aj to. Tentokrát som urobil screenshot článku kolegu Števa.

Opäť bol bez komplikácií prevedený do digitálnej podoby.

Následne som otvoril text a klikol na stredné tlačidlo (vpravo hore). Podľa očakávania, aplikácia otvorila Google Prekladač. V tejto službe si ho môžete preložiť do jedného z množstva podporovaných jazykov.

TextScanner je jednoduchá aplikácia, v podstate sa vám objavujú tri tlačidlá (vpravo hore). V režime OCR slúžia na: Zdieľať, Preložiť a Vymazať. Pri náhľade skenov je to Vytvorenie nového priečinka

Vzostupné, alebo zostupné usporiadanie a napokon Nastavenia.

TextScanner je bezplatný program ak denne neprekročíte 50 skenov. Pokaľ ho budete využívať častejšie, mesačné predplatné vás vyjde na 7,99 €, za ročný plán zaplatíte 62,99 €. TextScanner si môžete stiahnuť nielen do svojho Macu, ale i do iPhonu a iPadu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.