Reklama

Ako preniesť Dock z MacBooku Pro do Touch Baru?

Richard Pliešovský

Touch Bar v MacBookoch mnoho používateľov využíva len zriedkavo, alebo vôbec. Napriek jeho nespornému prínosu je to aj vecou zvyku. Je však škoda nevyužiť potenciál, ktorý táto funkcia ponúka. Pre všetkých, ktorí Touch Baru zatiaľ neprišli na chuť prichádza na pomoc miniaplikácia Pock.

Ako na to?

Aplikáciu, ktorá je úplne zadarmo, si stiahnete z firemnej webstránky. Rozbalíte súbor, v nastaveniach (Bezpečnosť a súkromie) povolíte inštaláciu, zadáte heslo a potvrdíte.

V priebehu okamihu je Pock nainštalovaný a vy sa môžete potešiť z nového využitia Touch Baru. Jednoduchšie to už vari nemôže byť.

Odporúčam vám pohrať sa v nastaveniach aplikácie. Nájdete ich na hornej lište, v menu si zvolíte zobrazovanie presne podľa vašich potrieb vrátanie prepínania medzi klasickým Touch Barom a Pockom. Viac informácií nájdete aj na webovej stránke vývojára.

Ide o zaujímavú možnosť, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie, zvlášť ak nič za to nedáte. Určite však budete mať MacBook Pro s originálnou lištou, ktorá vás ju naučí využívať tak, ako si (aspoň podľa nás) zaslúži.

Ako ste na to vy? Využívate možnosti, ktoré Touch Bar ponúka, alebo by ste mali radšej naspäť klasické rozloženie klávesnice?

Viac článkov o tipoch, aplikáciách či funkciách v systéme macOS nájdete v našej pravidelnej sérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.