Reklama

Ako pozerať čo chcete (nielen) počas Vianoc, aj zadarmo a hlavne bez reklám?

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Televízne vysielanie je, až na verejnoprávne stanice, plné reklám aj počas filmov či seriálov. Existuje však možnosť, ako sa reklamám vyhnúť a sledovať svoje obľúbené programy bez reklám. Hovoríme o VOD (Video on Demand) službách, teda službách s videom na vyžiadanie. Okrem globálnych služieb ako Amazon Prime Video, Apple TV, HBO Go/MAX či Netflix existuje u nás niekoľko služieb, ktoré sú v slovenčine a ponúkajú lokalizovaný obsah. Navyše aj taký, ktorý vo veľkých službách nenájdete. A počas Vianoc ho môžete sledovať zadarmo! Ako na to?

Zdroj | Sonos

Vianoce bez reklám, skutočne bez reklám

Slovenské TV stanice už nejaký ten rok radi ukazujú, že vedia žiť byť počas Vianoc aj bez reklám. Pravda to celkom nie je, pretože počas Vianoc (tie tri dni) vidíte iba jedinú reklamu, a to dookola. „Vianoce bez reklám vám prináša…“ Toto dlho nevydržíte pozerať.

Samozrejme, existujú aj iné riešenia ako sledovať TV vysielanie, aj bez množstva reklám. Napríklad on-line archívy televízií, no v nich sú tiež reklamy, resp. reklamy, ktoré viete po istom čase zrušiť. Iným riešením je set-top-box s diskom, na ktorý si môžete nechať nahrať film či seriál, ktorý práve beží v televízii a môžete ho pozerať neskôr, a to aj bez reklám. Na všetko toto ale potrebujete čosi navyše. Na sledovanie VOD služieb vám stačí smart televízor, TV stick alebo pripojený počítač hoc aj k ne-smart televízoru.

Na druhej strane tu ale máme VOD služby, ktoré reklamy neobsahujú a pozerať v nich môžete na čo máte práve chuť a náladu. A vďaka tomu, že je silná konkurencia, už aj veľké globálne služby začínajú lokalizovať svoj obsah aj pre menšie trhy ako je ten náš. Aj preto na Netflixe nájdete čoraz viac slovenských a českých filmov a seriálov, hoci rozsah a kvalita ako napríklad v prípade HBO Go to ani zďaleka nie je.

Zdroj | TP Vision

Plusom sú aj slovenské, alebo aspoň české titulky aj pri nových filmoch a seriáloch. Dabing je na tom horšie, hlavne v prípade Netflixu, Amazonu či Apple TV, no aj ten sa tu nájde.

Ak ale chcete sledovať VOD v slovenčine, existuje niekoľko lokálnych možností. Napríklad také VOYO či služba Otta, alebo aj česká Lepšia.TV. Máme pre vás návod, ako si počas Vianoc tieto, ale aj tie globálne, užiť zadarmo!

Zdroj | Netflix

Ako sledovať Netflix či VOYO zadarmo?

Nie, neobjavili sme koleso. Riešenie ako sledovať streamovacie, teda VOD služby, zadarmo je registrácia a využitie bezplatného skúšobného obdobia. Každá zo služieb ju má rôznu, preto sme ich dali do prehľadnej tabuľky, aby ste ich mohli mať „na očiach“.

Žiaľ, giganti ako Netlfix či HBO Go už zrušili skúšobné obdobie. Rovnako skúšobné obdobie nemá ani služba Edisonline. Súčasťou 7-dňového skúšobného obdobia na VOYO nie sú športové prenosy, živé vysielanie, záznamy a ani tituly VOYO Originál. Služba Otta od 31.12.2021 končí.

Skúšobné obdobie Mesačný poplatok (po uplynutí skúšobného obdobia) Počet filmov a seriálov
Amazon Prime Video 30 dní 5,99€ <1000
Apple TV+ 7 dní 4,99€ >100
Edisonline 6€ <1000
HBO Go 5,99€ <7000
Netflix od 7,99 € <6300
Otta 30 dní 0€ <1500
VOYO 7 dní 5,99€ <2000

Pozor však na to, že po uplynutí skúšobného obdobia budete za službu platiť! Ideálne je, aby ste si ju v prípade nezáujmu pred koncom skúšobného obdobia aj vypli, resp. zrušili registráciu. V prípade registrácie akejkoľvek služby počítajte s tým, že potrebujete zadať platnú platobnú/debetnú/kreditnú kartu, z ktorej vám poskytovateľ služby stiahne 1 cent na overenie platnosti karty.

Zdroj | Philips

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.