Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako ovládať Apple Watch z iPhonu?

Ako ovládať Apple Watch z iPhonu?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Ako ovládať Apple Watch z iPhonu?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Smart zariadenia dostávajú s aktualizáciami systému kopec nových funkcií. Bežný používateľ už pomaly nemá šancu všetky sledovať a zapamätať si ich.

S príchodom watchOS 9 iOS 16 a získali majitelia inteligentných hodiniek super vychytávku, ktorá je viac ako praktická. Počas nastavovania hodiniek už nemusíte mať dlhé minúty zdvihnuté zápästie, obsah si môžete nechať zrkadliť na váš iPhone.

Ako na to?

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktivovanie tejto funkcie je veľmi jednoduché. Všetko nájdete v iPhone > Nastavenia > Prístupnosť > Zrkadlenie Apple Watch. Tam si zapnete prepínač tak, aby svietil na zeleno.

Hodinky vás okamžite informujú o tom, že sa obsah zrkadlí do iPhonu. Je to zdôraznené aj opticky, rám displeja lemuje modrý pásik, ktorý vás na to upozorňuje. Apple sa naozaj snaží o ochranu vášho súkromia a každé potenciálne narušenie vám okamžite nejakým spôsobom signalizuje.

Systém reaguje prakticky okamžite. Zaujímavé je, že aj na hodinkách vidíte všetky úkony, ktoré robíte na iPhone. Funguje klepnutie na ikony, skrolovanie a tiež klepnutie na miesto, kde sú zobrazené tlačidlá hodiniek.

Je to naozaj elegantné a bleskurýchle. Keď skončíte, stačí vyjsť z menu (kliknutím na x) Zrkadlenie Apple Watch, funkcia sa automaticky vypne.

Čo na to poviete? Ide naozaj o užitočnú funkciu, ktorú z času na čas využije zrejme každý. Len netreba zabudnúť, ako sa zapína.

Povoľte nastavenia Zrkadlenie Apple Watch v Ovládacom centre

V prípade, ak očakávate, že budete túto funkciu používať častejšie, môžete si ju pripnúť do Ovládacieho centra. Stačí, ak si otvoríte Nastavenia > Ovládacie centrum > Ďalšie ovládacie prvky a pridáte (+) Asistovaný prístup. Následne prejdite do menu Prístupnosť a dole otvorte položku Skratka prístupnosti. Tam si v menu nájdite Zrkadlenie Apple Watch a klepnite na to tak, aby sa vám pred názvom objavila „fajka“. Ak už máte v skratkách viacero položiek, pomocou hamurgerového menu si môžete zmeniť poradie tak, aby boli hore tie najčastejšie používané.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách či funkciách v systéme watchOS nájdete v našej pravidelnej sérii.