Reklama

Ako odbočiť z diaľnice D1 na D4 bez dostavanej križovatky už teraz?

Števo Porubský

Cez víkend nás čaká veľká vec, otvorenie diaľnice, ktorá zjednoduší a zníži premávku v Bratislave. Teda nie tak celkom. Kompetentní totiž zabudli na prepojenie diaľnic D1 a D4, pri čom hromží, no zároveň sa baví celý internet. Existuje ale možnosť, ako sa dostať z D1 na D4, alebo naopak, už teraz. Ako?

Hľadáte doplnky pre svoje auto? Skúste Heureku:

 

Diaľnica D4 je totiž otvorená už teraz, od Ivanky pri Dunaji sa viete po D4 dostať až ku križovatke Ketelec, odkiaľ sa momentálne dostanete na rýchlostnú cestu R7 na smer Šamorín. V nedeľu (opäť sa to posúva o pár dní) sa má však otvoriť ešte jedna, veľmi dôležitá časť diaľnice D4, ktorá bude pokračovať až do Petržalky, kde pri Jarovciach skrižuje diaľnicu D2 smerujúcu do Maďarska.

Z D4-ky sa tak dostanete do Rakúska alebo do Maďarska bez toho, aby ste videli Most SNP či bratislavský prístav na Dunaji. Inak povedané, obídete takmer stále zapchatý Prístavný most.

Zároveň pribudne aj nový prvok, diaľnica z Prievozu smerujúca na cestu R7, ktorá bude križovať aj diaľnicu D4 práve pri Ketelci.

Zdroj | NDS

Ako sa napojiť z D1 na D4, alebo naopak?

Kým nebude otvorená križovatka Triblavina, ktorá spojí D1 s cestou I/61 (tzv. stará senecká), jediná možnosť ako sa dostať z D1 na D4 je cez Bratislavu. Riešenie pritom ponúkajú Google Mapy (ale aj iné navigačné aplikácie) už dnes.

Stačí zísť z diaľnice D1 do Bratislavy pri Zlatých Pieskoch, následne odbočiť na smer Vajnory a najbližšej križovatke vpravo smer Žilina/Brno/Gyor/Wien. Nakoniec na najbližšej križovatke sa držať smer Senec, pričom pokračujete výpadovkou z Bratislavy do Ivanky pri Dunaji. Práve tu totiž bude oficiálne ešte dlhé roky začínať diaľnica D4, na ktorú sa viete napojiť a pokračovať po nej do Maďarska, Rakúska, ale aj Česka či pri Ketelci odbočiť na Prievoz (Bratislava), alebo na Šamorín.

Zdroj | Google Mapy

Druhou, no podstatne dlhšie trvajúcou cestou je zjazd z D1 už v Senci a pokračovať po ceste I/61 až do Ivanky pri Dunaji. Táto cesta je však hlavne v doobedných hodinách zapchatá. To isté ale zas platí v poobedných hodinách v smere z Bratislavy do Ivanky. Nepomôže pritom ani zjazd už v Senci, pretože aj ten býva poobede z D1 plný a tvoria sa tu zápchy.

Tretím riešením je ešte križovatka Prievoz, z ktorej bude od nedele možné sa napojiť na D4 pri Ketelci, no tu sa zas nevyhnete zápcham pred Prístavným mostom, ktoré sa tvoria z oboch strán.

Situácia je a ešte niekoľko rokov aj bude, takáto kocúrkovská. Iné riešenie žiaľ aktuálne neexistuje.

Odporúčame preto využívať navigačné aplikácie, ktoré majú aktívne sledovanie dopravnej situácie. Appky vás jednoducho navedú po ceste, ktorá je v danej chvíli najpriechodnejšia. A ak im neveríte, overte si preplnenosť ciest sami a vyberte si jednu z vyššie spomínaných možností sami.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.