Reklama

Ako nestratiť počas leta svoje dieťa? 3 tipy na najlepšie lokalizátory do vrecka

Zdroj | Motorola
Richard Pliešovský
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Deti sú živé striebro, jeden moment stoja pri nás a vápätí ich nemôžeme nájsť. Ak ste na záhrade, nie je to až taký problém, ako na letisku, alebo v neznámom prostredí.

Mnohí rodičia si čoraz častejšie pomáhajú novými technológiami. Ak má váš potomok smartfón, alebo smart hodinky, viete ho pomerne ľahko nájsť. Je tu však ešte jednoduchšie riešenie, ktoré je lacné a pritom nemusíte každý deň sledovať či sú hodinky, alebo mobil nabité.

Ide o lokalizátory, malé, drobné gadgety, ktoré sa tešia veľkej obľube. Určené sú najmä na presné lokalizovanie predmetov ako kľúče, peňaženka, kufor, či automobil. Ak ho však pripevníte na ruksak, ktoré má vaše dieťa na chrbte, pripnete na kľúče, či vložíte do peňaženky, dokážete ho v prípade núdze ľahko nájsť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobcovia zvyčajne upozorňujú, že ich zariadenia nie sú určené na sledovanie ľudí a zvierat, ale v tomto prípade nejde o sledovanie v zmysle narušenia slobody a práva na pohyb. Vybrali sme pre vás tri gadgety, ktoré vám pomôžu nájsť nielen zapatrošenú batožinu, či auto na parkovisku.

1.

Apple AirPods

Zdroj | Apple

Azda najznámejším lokalizačným príveskom je AirTag od Apple. Využijete ho ale len v tom prípade, ak máte iPhone (iPad a pod.). Kúpiť sa dá jednotlivo, alebo vo výhodnejšom balení so 4 kusmi. O presnú lokalizáciu sa postará sieť UWB a aplikácia Nájsť.

2.

Motorola moto tag

Zdroj | Motorola

Len pred pár dňami predstavila svoj lokalizátor aj Motorola. Bluetooth prívesok je navrhnutý na sledovanie predmetov. Je elegantný, s vylepšeným zabezpečením, jednoduchý na používanie a kompatibilný s väčšinou smartfónov s OS Android. Moto tag využíva sieť Google Nájsť moje zariadenie a technológiu UWB. Predávať sa začne v priebehu leta.

3.

Samsung

Zdroj | Samsung

Aj Samsung ponúka riešenie v podobe lokalizátora. Má ich dokonca viac druhov. Najnovší je Galaxy SmartTag2. Aj tento model využíva UWB sieť a vďaka spolupráci s funkciou Samsung SmartThings Find ľahko nájdete hľadaný predmet. Aj v tomto prípade môžete využiť výhodné balenie so 4 kusmi, za ktoré zaplatíte zhruba 80 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.