Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 14.4.2020

Ako naučiť rozpoznávať Face ID vašu tvár s rúškom?

Ako naučiť rozpoznávať Face ID vašu tvár s rúškom?
Richard Pliešovský
Ako naučiť rozpoznávať Face ID vašu tvár s rúškom?

Situácia s koronavírusom nám komplikuje život, kde sa len dá. Dokonca aj v takých sférach, ktoré by nás hneď nenapadli. Jednou z nich je biometrické overovanie identity v iPhonoch, Face ID.

Ako isto viete, technológia odomkýňania tvárou nepracuje len s rozpoznaním očí, mapuje celú tvár. Problémom je, ak si na tvár nasadíte rúško. Systém vás nespozná a vy musíte ako v stredoveku ručne ťukať bezpečnostný kód.

Pri troche námahy dokážete nastaviť Face ID tak, aby vás rozpoznalo aj keď dodržiavate zdravotné opatrenia a nosíte rúško.

Ako na to?

Otvoríme Nastavenia > Face ID. Zadáme bezpečnostný kód a zvolíme možnosť Resetovať Face ID.

Vezmite si rúško, zložte ho napoly a nasaďte na polovicu tváre, vrátane aplikovania šnúrky okolo ucha.

Doporučujeme mať masku priloženú čo najbližšie k tvári, aby nebola pokrčená, horný roh masky musí zakrývať polovicu špičky nosa.

Zahájte skenovanie tváre podľa inštrukcií na obrazovke smartfónu. V prípade, že sa objaví hláška „Tvár je príliš zakrytá“, odhaľte kúsok nosa.

Ak sa objaví hláška „Tvár je zakrytá, skúste odstrániť všetko, čo by mohlo zakrývať vašu tvár“, nevšímajte si ju a dokončite skenovanie.

Po ukončení skenovania tváre budete mať nastavenú Face ID. Pripomíname, že metóda nie je 100 % spoľahlivá a niekedy sa ju podarí sfunkčniť až na druhý, či tretí pokus.

Pozrite si

Na odomknutie iPhonu cez Face ID stačia okuliare s páskou

Na uľahčenie rozpoznávania tváre môžete aktivovať možnosť Nastaviť alternatívny vzhľad, ktorá sa používa vtedy, ak chcete, aby vaše Face ID dokázalo rozoznať ďalšiu tvár. Ak ani to nepomáha, skúste ešte vypnúť možnosť Vyžadovať pozornosť pre Face ID.

Ak sa vám do takého nastavenia príliš nechce, máme pre vás ako dobrú motiváciu dve správy. Jednú zlú a druhú tiež. Pokiaľ očakávate, že „s tým“ Apple niečo urobí, zabudnite. Podľa Wall Street Journal, ktorý sa obrátil na Apple, či firma neplánuje prísť so softvérovou úpravou, ktorá by skenovala napríklad len vrchnú časť tváre, alebo sietnicu oka, dostal odpoveď z Cupertina, že určite nie. Druhá „blbá“ správa je, že sa v dohľadnej dobe zrejme rúšok nezbavíme. Údajne ich budeme nosiť ešte aj na budúci rok.

Upozorňujeme, že takýmto spôsobom sa znižuje zabezpečenie smartfónu a robíte tak výlučne na vlastné riziko.