Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako naplno využiť Apple Pay v Tatra banke?

Ako naplno využiť Apple Pay v Tatra banke?
TECHBOX
Ako naplno využiť Apple Pay v Tatra banke?

Netrpezlivo očakávaná služba Apple Pay, teda možnosť platiť priamo iPhonom alebo hodinkami Apple Watch, dorazila aj na Slovensko. V prvej vlne ju okrem iných ponúkla aj Tatra banka. Pozrite sa, aké je všetko vďaka Appke Pay rýchle a jednoduché.

Pridať vašu súkromnú kreditnú alebo debetnú kartu Visa od Tatra banky do vášho Apple zariadenia je absolútne jednoduché. Stačí otvoriť aplikáciu Peňaženka, ktorá je natívnou aplikáciou operačného systému iOS, nemusíte ju tak ani sťahovať. V aplikácii, v pravom hornom rohu, kliknete na znamienko plus.

Privíta vás úvodná obrazovka, kde po kliknutí na Pokračovať vidíte zoznam dostupných bánk, ktoré Apple Pay podporujú. Vyberiete si Tatra banku, a potom stačí nasnímať iPhonom vašu platobnú kartu. Po tom, čo zadáte dátum expirácie karty a jej bezpečnostný CVV kód, už stačí len odsúhlasiť obchodné podmienky a overiť pridanú kartu.

Pri samotnom platení s Apple Pay stačí vziať iPhone do ruky, priložiť k terminálu a vybrať si zo zobrazených platobných kariet tú, ktorou chcete zaplatiť. Samotné zaplatenie prebehne po tom, ako platbu odsúhlasíte. A to buď vďaka FaceID, TouchID alebo PINu. Po každej platbe oceníte aj push notifikáciu, ktorá vás informuje, že platba prebehla úspešne. S Apple Watch je to taktiež jednoduché. Tu stačí namiesto iPhonu priložiť k terminálu Apple Watch a máte zaplatené.

Určite vás poteší aj vysoká bezpečnosť. Pri platení s Apple Pay totiž nie sú údaje o karte uložené ani v zariadení ani na serveroch Apple. Namiesto toho má každé zariadenie pridelené unikátne číslo, tzv.  Device Account Number, ktoré je zakryptované a bezpečne uložené v secure elemente zariadenia. Ak platíte s Apple Pay nikde nezadávate ani PIN kód karty, žiadny obchodník sa tak nedostane k vašim údajom.

Pozrite si naše video, aké je jednoduché nielen aktivovať si Apple Pay, ale i samotné platenie u obchodníkov.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Tatra banka.

Zdroj