Reklama

Ako nahrať 360º video z Gear 360 na Facebook a YouTube?

Roman Calík

Spustili sme zaujímavú letnú súťaž, kde si môžete vyskúšať novú kameru Samsung Gear 360. Požičiame ju desiatim čitateľom a jeden z nich získa kameru navždy. Stačí len vytvoriť najlepšie 360º letné video.

Pozrite si

Samsung Gear 360 – 360° kamera len pre vyvolených

V nasledujúcom článku vám ukážeme, ako si vytvoríte 360º video s kamerou Samsung Gear 360 nahráte ho na Facebook či YouTube.

Keď si rozbalíte kameru Samsung Gear 360, je potrebné si k nej stiahnuť aplikáciu Samsung Gear 360 Manager. Aplikácia má veľkosť cca. 50 MB a bude vám fungovať len na jednom z najnovších Samsung Galaxy smartfónov.

Ak vlastníte Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ či S7, S7 edge alebo Note 5, máte vyhraté. Párovanie aplikácie je rýchle, stačí len kameru Samsung Gear 360 zapnúť, v aplikácii vyhľadať kameru a postupovať podľa pokynov na displeji smartfónu.

V menu aplikácie sa nestratíte. Po spustení vidíte 360º videá a fotografie vo vašom smartfóne, a po kliknutí na položku Gear 360 vidíte videá či fotografie uložené na pamäťovej karte kamery.

    

Ak si chcete vytvoriť nové 360º video či fotografiu, stačí kliknúť na ikonu kamery v pravom spodnom rohu displeja smartfónu a dostanete sa priamo do menu kamery Samsung Gear 360.

Menu vám bude dobre známe, je takmer identické s tým, aké používajú smartfóny Samsung Galaxy v aplikácii Fotoaparát.

Priamo v aplikácii si môžete vybrať, či chcete snímať video jedným z objektívov, alebo oboma naraz. Odporúčame snímanie oboma objektívmi naraz, kedy vytvoríte plnohodnotné 360º videá, a to vertikálne aj horizontálne.

V nastaveniach si môžete vybrať veľkosť videa (odporúčame 4K Ultra HD rozlíšenie 3840 x 1920 px), taktiež si môžete nastaviť expozíciu, ISO či zapnúť režim HDR.

Video vytvoríte jednoducho stlačením tlačidla nahrávania. Vytvorené 360º video si môžete pozrieť v aplikácii Samsung Gear 360 Manager, alebo ho môžete zdieľať.

Ak sa rozhodnete video zdieľať, musíte najskôr na video kliknúť a zlúčiť obraz z oboch objektívov kamery. Potom môžete video zdieľať.

Pri zdieľaní sa video najskôr nahrá do pamäti smartfónu, preto dbajte, aby ste v smartfóne mali vždy dostatok miesta.

Pozrite si

Zaži leto s Gear 360. Nahrávaj 360º videá a vyhraj!

Video uložené v 360º režime môžete pomocou ponuky Zdieľať priamo uverejniť na sociálnej sieti Facebook či na YouTube, podobne ako pri bežných videách.

Obe platformy dokážu rozpoznať, že ukladáte 360º video automaticky, preto už nemusíte nič iné nastaviť. Po uložení je video k dispozícii vašim priateľom či fanúšikom stránky. Zdá sa vám to jednoduché? Súhlasíme. Je to jednoduché.

    

Prajeme všetkým súťažiacim v súťaži „Zaži leto s Gear 360„, ale aj všetkým majiteľom kamier Samsung Gear 360, veľa skvelých 360º videí či fotografií. A

k chcete kameru Samsung Gear 360 vyhrať, zaregistrujte sa u nás, vytvorte 360º video a ak bude zo všetkých videí najpozeranejšie, kamera je vaša.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.