Reklama

Ako na profesionálny 3D zvuk?

Drahomír Piok

Menej známa americká spoločnosť Mitra, ktorá sa prevažne sústredí na výrobu audio mikrofónov stvorila unikátny Mic 3D Pro. Tento mikrofón krásne zachytáva patentovanou technológiou SHEM priestorový zvuk bez neželaného šumu. Precízna technológia funguje skvele v interiéri, ale ako sa budete môcť presvedčiť na videu aj v exteriéri.

Mic 3D Pro

Pre filmových režisérov

Mikrofón s neobvyklým tvarom v sebe kombinuje dvojicu membrán pre zachytávanie zvuku. Výsledná zvuková stopa má neuveriteľnú kvalitu v ktorej z ľahkosťou vnímate priestor. Mic 3D Pro je vybavený novým typom spracovania zvykového signálu, ktorý zaznamenáva aj veľmi jemné odlišnosti pre pravé či ľavé ucho. Výrobca hovorí o tom, že funguje na princípe simulácie ľudského ucha a zachytávania akési psycho-akustické vlny. Každý s vyprodukovaných mikrofónov spoločnosti je vyrobený a poskladaný ručne. Následné musí prejsť prísnou kontrolou kvality či spĺňa požadované podmienky. Konštrukcia je vyrobená z veľmi odolného plastu, dokonca spoločnosť Mitra ponúka na tento produkt doživotná záruku.  

Mic 3D Pro

Nie je to hračka

Mic 3D Pro má dve pozlátené XLR výstupy plus jeden klasický 3,5 mm na slúchadlá. Energiu mu dodávajú dve 9 V batérie, ktoré vydržia približne 12 hodín. Pre lepšie a pohodlnejšie nahrávanie má aj klasický 1/4“ závit pre statív. Jeho kúpou taktiež získate licenciu softvéru Wawes UM226 v hodnote 200 USD, ktorý slúži pre editovanie a vytváranie 5.1 kanálového zvuku zo stopy tohto 3D mikrofónu. Profesionálny mikrofón tejto triedy nie je hračka pre každého. Dokazuje to cena zariadenia, ktorá je priamo od výrobcu na hodnote 995 USD čo je v prepočte približne 700 €. Odporúčam si pozrieť video, no s nasadenými slúchadlami. Poznáte tam skutočný rozdiel medzi obyčajným a týmto mikrofónom.

Mic 3D Pro

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.