Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako na Apple CarPlay? Nielen v Dacii Duster

Ako na Apple CarPlay? Nielen v Dacii Duster
Marek Šimunek
Ako na Apple CarPlay? Nielen v Dacii Duster

Už je tomu viac ako dva roky, čo sme uverejnili video, v ktorom sme vám ukázali, ako používať Android Auto aj na Slovensku a to aj napriek tomu, že oficiálne stále toto riešenie od Google nie je na našom trhu podporované. Mnohí z vás ste sa na nás obrátili s otázkou, ako to je v prípade Apple CarPlay a tak sme sa rozhodli, pripraviť video, v ktorom vám podrobne vysvetlíme, ako používať práve Apple CarPlay.

Na simuláciu nastavenia a spustenia Apple CarPlay sme si zámerne vybrali novú Daciu Duster a to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je určite to, že sa jedná o veľmi obľúbené SUV a to najmä vzhľadom na pomer ceny a výkonu, ktorý práve Dacia Duster ponúka.

Navyše práve tento rok prišla v prípade integrovanej navigácie v tomto vozidle aktualizácia, ktorá ponúka možnosť využitia práve spomínaného Apple CarPlay a Android Auto aj pri modeloch Dacia.

Druhým dôvodom je to, že aj napriek tomu, že v rámci nášho portálu testujeme množstvo luxusných, alebo technologicky podstatne vybavenejších modelov, práve test Dacie Duster ste si otvorili v priebehu minulého roku najviac. Je teda jasné, že vás práve toto auto zaujíma najviac.

V prípade Apple CarPlay je situácia podstatne jednoduchšia, ako je tomu pri Android Auto, keďže nie je potrebné nič inštalovať, ani sťahovať. Všetko potrebné už totiž máte priamo k dispozícii vo vašom iPhone. Postup aktivácie je tak podstatne pohodlnejší.

Samozrejme nejaké tie problémy môžu nastať a aj k nim nájdete odpoveď priamo vo videu. Ak sa však objavia nejaké iné problémy, prípadne ťažkosti so spustením Apple CarPlay vo vašom aute, určite sa s nimi podeľte priamo pod videom, prípadne v komentároch tu pod článkom. V rámci možností vám na nej radi odpovieme.

Teraz sa už nenechajte rušiť a užite si najnovšie video, ktoré sme pre vás pripravili a ak ste súčasne majiteľom iPhonu a auta, ktorého multimediálny systém podporuje pripojenie smartfónu prostredníctvom Apple CarPlay, určite toto pripojenie vyskúšajte.

Navyše už na jeseň prinesie iOS 13 prepracované rozhranie Apple CarPlay, ktoré ponúkne ešte lepšie využitie a pohodlnejšiu prácu s viacerými aplikáciami súčasne.