Ako môj Samsung Galaxy S8 zachránilo ochranné sklo 4smarts

Ak ste sa rozhodli pre kúpu noviniek Samsung Galaxy S8 alebo S8+, určite rozmýšľate ako si ich ochrániť. V redakcii sme vyskúšali ochranné sklo 4smarts, pozrite sa, ako zachránilo náš smartfón.

Dať za smartfón 799 € či 899 € si nemôže dovoliť každý. Súčasné smartfóny sú však náchylné na pády, o čom som sa presvedčil už pri svojom predchádzajúcom smartfóne Samsung Galaxy S7 edge. Stačí rozbité sklo displeja a musíte meniť sklo aj so zakriveným displejom. A to za niekoľko stovák eur.

V prípade smartfónu Samsung Galaxy S8 zaplatíte za výmenu rozbitého dotykového skla a displeja približne štyristo eur. Napríklad v známom servise PC Expres stojí výmena skla so zakriveným displejom presne 359 €.

Ešte predtým, ako som začal používať svoj Samsung Galaxy S8, rozhodol som sa pre ochranné sklo. Vyskúšal som ochranné sklo 4smarts od nášho partnera mobilonline.sk, ktoré sa predáva za 17,99 €. V prípade modelu Samsung Galaxy S8+ za rovnaké ochranné sklo zaplatíte 18,99 €.

Balenie ochranného skla 4smarts obsahuje samotné 0,3 mm tenké ochranné sklo, špeciálne handričky na čistenie smartfónu a stručný návod.

Pozrite siSamsung Galaxy S8 – Najkrajší Android smartfón súčasnosti

Ochranné sklo 4smarts má po stranách čiernu farbu, takže nie je celé transparentné. Ako to vyzerá po nalepení uvidíte neskôr.

Samotná aplikácia skla je jednoduchá, stačí si dôkladne vyčistiť váš smartfón najskôr navhlčenou handričkou tak, aby na ňom nezostali žiadne nečistoty a následne ho utrieť do sucha.

Potom odlepíte fóliu z vnútornej strany ochranného skla 4smarts a opatrne sklo nalepíte na váš smartfón. Lepia len plochy po stranách ochranného skla. Napasovanie skla na telo smartfónu si už vyžaduje istú dávku trpezlivosti a presnosti.

Podarilo sa! Keď sklo správne napasujete na telo smartfónu, opatrne prstom pritlačte sklo pohybom od stredu nahor a nadol. Takto odstránite aj prípadne vzniknuté vzduchové bublinky.

Po nalepení skla zaregistrujete viacero nepríjemných vlastností. Dizajn S8-čky sa zmenil. Tým, že ochranné sklo má do čierna sfarbené okraje, predná časť už nevyzerá tak celistvo. Hlavne pri funkcii Always On Displej je to veľmi viditeľné, už totiž nesvietia len hodiny či dátum a zvyšok prednej časti nie je celý čierny. S8-čka stratila kúsok svojho luxusného vzhľadu.

Navyše na ochrannom skle vidieť odtlačky prstov výrazne viac, ako na samotnom smartfóne S8. To čo vás však v úvode používania zamrzí je prečnievajúca časť ochranného skla 4smarts na bočných stranách.

Pozrite si8 dôvodov prečo si vybrať Samsung Galaxy S8/S8+

A nie je to tým, že by som sa pri aplikácii netrafil. Jednoducho sklo prečnieva na pravej i ľavej strane smartfónu, ktorý tým stratil dokonalé lícovanie bočných hrán. Pozrite si detailnejšie priložené fotografie.

 

 

Na toto si však zvyknete. Na čo som si však počas používania ochranného skla nezvykol boli horšie reakcie na dotyk. Tak napríklad hornú lištu som sťahoval v priemere na štvrtý krát, pri písaní správ som robil toľko preklepov, že mi druhá strana neverila moju triezvosť. Jednoducho z perfektnej odozvy displeja som sa vrátil o niekoľko rokov dozadu, do čias, kedy kapacitné displeje ešte neexistovali.

Rozmýšľal som, či si sklo nechám, alebo ho odlepím. Pri pomyslení na cenu výmeny displeja u mňa vždy vyhrala myšlienka sklo si ponechať. A oplatilo sa! Len 9 dní po aplikácii mi smartfón nešťastne padol na kachličky z približne polmetrovej výšky. Zodvihol som ho a …, rozbilo sa „iba“ ochranné sklo 4smarts!

Som presvedčený, že ak by som ho nemal aplikované, rozbila by sa mi S8-čka a výmena skla so zakriveným displejom by veľmi bolela moju peňaženku. Pozrite si ešte raz ceny opráv v úvode článku. Investícia do ochranného skla sa tak určite vyplatí. Otázkou je, či oželiete horší vzhľad a ovládanie smartfónu.

Ochranné sklo 4smarts si tak svoj účel v mojom prípade splnilo. Ja však teraz skúšam inú alternatívu ochrany displeja resp. skla Gorilla Glass 5, ktoré sa nachádza aj v zadnej časti novinky. Je ňou technológia WOWfixIT. Držte palce, nech funguje lepšie. Už čoskoro sa dozviete moje skúsenosti.

Komentáre k článku