Reklama

Ako jednoducho zmeniť ikonu adresára v macOS?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Možno ste niekedy rozmýšľali, či sa nedá nudný a unifikovaný vzhľad ikoniek adresárov zmeniť podľa vlastných potrieb. V macOS nič nie je nemožné.

Adresár (resp. zložka, priečinok, folder) predstavuje priestor, do ktorého vkladáme jednotlivé súbory, prípadne ďalšie adresáre. Pri práci na počítači sú naším neoddeliteľným spoločníkom.

Čo k tomu potrebujeme? Kriedový papier, farebné ceruzky Faber-Castell, nožničky a lepidlo. Nie, žartujem. Stačia nám naše prsty, klávesnica a myš (trackpad).

Najprv si nájdeme vhodný obrázok, ktorým chceme zmeniť vzhľad ikony adresára. Otvoríme ho v náhľade, t. j. dvakrát naň klikneme, keď sa otvorí, myšou ohraničíme štvorcovú časť, ktorú tam chceme dať a pomocou známej klávesovej skratky Command + C ho skopírujeme do klipboardu. V prípade, že nepotrebujeme urobiť výrez, skopírujeme ho celý, bez výrezu.

Potom klikneme pravým tlačidlom myši na adresár a vyberieme si z menu Informácie.

Po ich otvorení klikneme na ikonku adresára (jej obrysy stmavnú) a vložíme tam skopírovaný obrázok pomocou skratky Command + V.

Takýmto jednoduchým spôsobom zmeníme vzhľad ikoniek.

Pripomínam ešte, že ak použijeme obrázok s príponou .PNG, budeme mať transparentné pozadie, ak s príponou .JPG nebude priesvitné.

Na ploche to vyzerá efektne, čo poviete?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.