Reklama

Ako fotí najlepší z najmenších, Apple iPhone 13 mini, po zotmení?

Richard Pliešovský

Milovníci kompaktných smartfónov majú už druhý rok k dispozícii skvelé zariadenie, Apple iPhone mini. Pred pár dňami sme stopovali, koľko taký drobec vydrží. Dnes sa pozrieme, ako si poradí s nočnou, resp. večernou street fotografiou.

Apple iPhone 13 mini disponuje dvojicou 12 Mpx fotoaparátov. Širokouhlý má clonu f/1,6, ultraširokouhlý f/2,4. Z ďalšej výbavy môžeme spomenúť podporu nočného režimu, Deep Fusion, Smart HDR 4 a veľmi užitočnú optickú stabilizáciu obrazu s posuvom senzoru. Päťnásobný digitálny zoom už takou vychytávkou nie je, ale na dvojnásobný zoom sa ešte dá pozerať, i keď je zhotovený v noci.

Pozrite si

Máme prvé makro fotky z nového Apple iPhone 13 Pro

Každý majiteľ nového smartfónu potvrdí, že oblasť, kde badať najväčší pokrok je práve fotoaparát. Áno, je to tak. Čo bolo ešte pred pár rokmi nemysliteľné, teraz neplatí. Dnes dokážete urobiť peknú fotku aj so svojim telefónom, a to dokonca aj potme, resp. v šere.

Jedného pekného jesenného večera som vzal iPohne 13 mini do ulíc, aby som sa pokúsil nafotiť jesennú atmosféru. Tu sú výsledky, pripomínam, že sa nijako neupravovali.

Vidíte pekný objekt, namieríte naň a cvak. Jednoducho Made in Apple.

To isté, len s 0,5 priblížením. Hneď vidíte aký je rozdiel medzi oboma objektívmi, najmä clonou, ale svoju prácu si odviedla funkcia Deep Fusion.

Ďalšie snímky s 1-násobným a 0,5-násobným priblížením.

Nočný režim pracuje dobre, niekedy to však preženie a prináša príliš jasné snímky, ktoré akoby ste robili s bleskom. Vtedy sa treba trochu pohrať s nastaveniami. Výsledky rozhodne stoja za to.

Zdroj | Nočný režim zapnutý.

Spomínal som digitálny zoom. Pozrite sa na to, čo získate v horších svetelných podmienkach pri 2-násobnom zoome.

A ešte raz 1-násobný a 2-násobný digitálny zoom.

Bez nočného režimu, s nočným režimom a 0,5-násobný zoom.

Počas fotenia som zistil, že iPohne 13 mini si nevie poradiť s protisvetlom, ani teplé (žlté) umelé osvetlenie mu očividne „nerobí dobre“.

Pozrite si

22 dôkazov, že Sony Xperia 1 III fotí ako profík

Čo hovoríte na ukážky? Zdá sa, že možnosti, ktoré fotoaparát Apple iPhone 13 mini ponúka sú obrovské a jediný faktor, ktorý môže rozhodnúť o ich výsledku je ten, čo stláča spúšť fotoaparátu.

Za zapožičanie smartfónu ďakujeme operátorovi Slovak Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.