Reklama

Ako fotí HONOR 200 Pro? [test]

Richard Pliešovský

Smartfónov, ktoré vedia zhotoviť dobré snímky je na trhu viac než dosť. Tie, ktoré ponúkajú nadštandardné výsledky, bez toho, aby nebol výsledok vzdialený od reality, je však len pár.

HONOR 200 Pro sa začal predávať len nedávno, no už získal ocenenie od nezávislej organizácie DXOMARK, ktorá skonštatovala, že smartfón ponúka výbornú presnosť farieb vo všetkých testovaných svetelných podmienkach, ako i nadštandardné vykresľovanie videa HDR10 aj pri slabom osvetlení.

Výhody

  • univerzálny kamerový systém
  • výborný portrétny režim
  • super rýchle káblové a bezdrôtové nabíjanie

Nevýhody

  • priemerný ultraširokouhlý fotoaparát
  • plastový rám
Obsah pokračuje pod reklamou

Ako už zrejme viete, HONOR sa spojil s francúzskym fotografickým domom, so štúdiom Harcourt, ktorý si urobil meno napríklad čiernobielym portrétnym štýlom. HONOR 200 Pro verne kopíruje tento štýl, bodaj by nie, keď mu významne pomáhali fachmani z Harcourt.

Smartfón je vybavený zrejme najväčším snímačom hlavného fotoaparátu v tejto triede. Je umiestnený v unikátnom tvare inšpirovaným Gaudího domom Casa Mila. Netradičná symetria naznačuje, že ide o niečo viac, než o bežný fotomodul pricapený na mobile.

Hlavný fotoaparát má 50 Mpx 1/1,3″ snímač H9000 s optickou stabilizáciou (OIS). Zlučuje 4 pixely do jedného (ekvivalentná veľkosť 2,4 μm). Clona je f/1,9. Teleobjektív má tiež 50 Mpx, je vybavený snímačom Sony IMX586, má OIS, clonu f/2,4 a ponúka 2,5-násobný optický zoom,. pričom digitálny môže byť až 50-násobný. Zostavu uzatvára 12 Mpx ultraširokouhlý objektív s makro objektívom, zobrazí 112° ultraširoký uhol, v prípade makra môžete fotiť už od 25 mm. Dvojitý selfie fotoaparát je v tvare kapsule, má 50 Mpx + 2 Mpx (bokeh efekt).

Umelá inteligencia vám dáva väčšie možnosti kreatívneho využitia. HONOR 200 Pro umožňuje úpravy bokehu a rýchle prepínanie zaostrenia. AI sa dokáže naučiť črty tváre, čo neskôr využije napríklad pri zhoršenom osvetlení. Zaujímavá je funkcia Instant Movie (Okamžitý film), pomocou nej si bleskovo urobíte krátke video, napríklad z oslavy narodenín.

Pozrite si niekoľko ukážok portrétnych režimov z dielne Harcourt. Vždy sprava: energický, farebný a klasický režim. Fotky nie sú upravované, v prípade potreby sa orezali na jednotný formát.

Ak si chcete vyskúšať rôzne ohniskové vzdialenosti, HONOR 200 Pro ponúka na výber 0,6x, 1z, 2x a 2,5x zoom. Výsledky si môžete pozrieť nižšie.

Obsah pokračuje pod reklamou

V prípade, že máte radi nočnú fotografiu, HONOR 200 Pro vás nesklame. Vďaka umelej inteligencii získavate naozaj silné zábery. Takto sme si odfotili nočný Paríž, lepšie povedané Tour de Eiffel.

Urobili sme niekoľko skúšobných fotografií HONOR 200 Pro a Apple iPhone 15 Pro Max. Opäť platí, že sme výsledné snímky nijako neupravovali. Na ľavej strane vidíte výsledko o HONOR-u, na pravej od Apple. V oboch prípadoch sme použili režim Portrét a 2x zoom.

HONOR 200 Pri poháňa Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Nie je to síce o top vlajkový procesor, ale na všetky bežné úkony (vrátane využívania AI) je úplne postačujúci. Spárovaný je so 16 GB RAM a 512 GB internou pamäťou. Pochváliť musíme 6,78″ 120 Hz OLED displej s rozlíšením 1 224 x 2 700 px. Po všetkých štyroch stranách je zaoblený a zvládne špičkový jas až 4 000 nitov (dlhodobo 1 200). V letných a slnečných dňoch sme nemali absolútne žiaden problém s viditeľnosťou.

Smartfón beží na Androide 14 so softvérovou nadstavbou Magic O 8.0, rozhranie je plynulé a stabilné, v mnohom pripomína skôr iOS od Apple, ako Android. Poctu, že máte v ruke iPhone napomáha aj selfie fotoaparát v tvare pilulky, ktorá ponúka funkcie Magic Island, čiže zobrazuje užitočné informácie a rýchly prístup k ovládacím prvkom hudby, navigácii a ďalším appkám bežiacim na pozadí. Perličkou je kremíkovo-uhlíková batéria, má nadštandardných 5 200 mAh, podporuje 100 W káblové a 66 W bezdrôtové nabíjanie. Takto sa to robí! Hmotnosť mobilu je pritom prijateľných 198 g.

Honor 200 Pro je na výber v čiernej a bielej farbe, odporúčame vám vybrať si bielu. Predáva za 799 €, v prípade kúpy z oficiálneho e-shopu získate okrem nabíjačky aj tablet. Konkurenciu mu robí Samsung Galaxy S24, Nothing Phone (2), alebo i iPhone 15, ocitol sa teda v dobrej spoločnosti. H0NOR 200 Pro teraz môžete získať aj úplne zadarmo – stačí, ak odpoviete na 2 otázky v našej súťaži a usmeje sa na vás šťastie.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.