Reklama

Ako darovať na Valentína kyticu, ktorá nezvädne? Poskladajte si ju

Roman Calík

Sviatok zamilovaných, taký je 14. február, ktorý sa nezadržateľne blíži. My sme síce TECHBOX, no určite viete, že máme radi LEGO. A keďže sme v posledných dňoch v redakcii poskladali viacero modelov z botanickej série Creator Expert, ktoré nás dostali, dáme vám zaujímavý Valentínsky tip.

LEGO už nie je len pre deti. Prepadlo mu mnoho dospelákov a výrobca ich doslova víta kampaňou ADULTS WELCOME. Sety LEGO, ktoré sú „dospelácke“ rozlíšite podľa označenia veku 18+ na balení. Sú zväčša realistické, majú mnoho funkcií a ich skladanie je obrovským zážitkom. Pamätáte si, ako sme poskladali písací stroj z kociek LEGO?

Vtedy sme ešte netušili, že raz budeme skladať aj niečo, nie veľmi technické, ale zato neskutočne realistické – LEGO kvety! Musíme však uznať, že síce neponúkajú funkčné prvky ako séria Technic, no dokážu zaujať, môžu byť skvelým darčekom a doplnkom interiéru. Ak patríte k fanúšikom stavebnice, skôr či neskôr tejto sérii podľahnete, verte nám.

Tak napríklad, absolútne sme si obľúbili LEGO Creator Expert Bonsaj (10281). Už pri predstavení tejto stavebnice nás zaujal zmysel pre detail. Živý bonsaj sme v redakcii mali viackrát, no naša starostlivosť o kvety nie je hodnotiteľná známkou 1, skôr by sme si dali 5-ku. Takýto bonsaj vám však nezvädne, maximálne ho umyjete alebo oprášite.

Pozrite si

LEGO 21327 – Poskladali sme písací stroj, ktorý oživí vaše spomienky

Stavebnica má 878 dielikov a jej postavenie zvládnete za krátke popoludnie či večer. Dokonca si môžete vybrať, či bude rozkvitnutý alebo zelený. My sme išli do zelenej verzie. Fascinovať vás bude nielen samotný kmeň tejto rastliny, ale aj typický kvetináč. A úplne vás dostane postavec z „drevených“ trámov. Uchytenie kvetináča dizajnér stavebnice zabezpečil gumennými kolieskami, ktoré sa využívajú pri malých autíčkach LEGO. Cena tejto stavebnice je 49,99 €.

Totálne si však užijete strelíciu. Tá bežne dorastá až do výšky dvoch metrov, no z kociek LEGO môže mať 46 centimetrov. Je to dosť, navyše postavenie tohto setu vám už bude trvať dlhšie, má 1 173 dielikov.

LEGO Creator Expert Strelícia (10289) je už drahšia, pripravte si 99,99 €. V akciách u rôznych predajcov sa však dá získať aj lacnejšie. Opäť oceníte zmysel pre detail. Kvetináč vyzerá na pohľad ako skutočný.

Skladanie listov vás bude baviť, tu vidieť naplno využitie dielov zo série Technic. Povedali by ste, že niekedy z kapotáže auta či stavebného stroja môže byť list kvetiny? Na tejto LEGO kvetine nás zaujali aj samotné kvety, ktoré sme najskôr považovali za stretnutie akýchsi motýľov. Fialové LEGO meče tu tvoria tyčinky kvetu.

Pozrite si

ROZHOVOR: Julia Goldin – klavír z kociek LEGO mám položený na skutočnom klavíri

Tento set rozhodne odporúčame každému, kto má rád kvety, ale poteší ho trvácnosť bez starostlivosti. V obývačke môže byť Strelícia kúskom, ktorý si všimne každá návšteva. V našej redakcii je vynikajúcim a neprehliadnuteľným doplnkom.

Ako poslednú do série sme si zadovážili LEGO kyticu, LEGO Creator Expert Flower Bouquet (10280). A priatelia, toto je niečo, čo kým neuvidíte naživo, neoceníte. Za 49,99 € si vyskladáte kyticu, ktorá je zmesov rôznych známych kvetín a opäť tak, ako ostatné modely – nikdy nezvädne.

Povedali by ste, že z kapoty autíčka LEGO, ktorá je v tomto prípade ružová, vznikne ruža? Alebo z krídla jaštera môže byť list? Je tu aj volant… Tak tu si zažijete množstvo prekvapení, pri skladaní 15 rôznych kvetov.

Nikdy predtým by sme nepovedali, že skladanie kytice nás bude baviť. A preto sme si povedali, že o tom napíšeme. Valentín je za dverami, potešiť takouto kyticou vám prinesie dvojnásobnú radosť.

Tú prvú si zažijete, keď kyticu budete skladať. A tú druhú, keď ju podarujete. Alebo podarujete rovno nerozbalené balenie, a dvojnásobná radosť bude na druhej strane. Nech bude, ako bude, v redakcii musíme priznať, že botanická séria, ktorú sme nemali vôbec v hľadáčiku nás milo prekvapila. Nabudúce však už o niečom inom, skladáme totiž novinku – LEGO Technic BMW M 1000 RR (42130). Radi sa s vami podelíme o zážitky. Tešte sa.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.