Reklama

AKG K830BT/K840KL: Bluetooth vs Kleer

Drahomír Piok

Známy výrobca audio techniky Harman pripravil dve nové bezdrôtové slúchadlá pre rôzne skupiny ľudí. Zatiaľ čo AKG K840KL sú určené tzv. audiofilom, tak K830BT postačia každému bežnému užívateľovi. A v čom sú tak odlišné K840KL od K830BT? V prvom rade je to bezdrôtovým prenosom dát.Kým K830BT používajú klasický Bluetooth, K840KL preferuje menej známy, zato o poznanie kvalitnejší, Kleer

AKG - K840KL

AKG K840KL

Nová dvojica AKG od Harmanu bude patriť medzi nové prémiové modely, a tak sa dá očakávať prvotriedne dielenské spracovanie a vynikajúca kvalita zvuku.Aj keď použité materiály nepatria medzi špičku v oblasti, predsa len je to plast, slúchadlá vyzerajú dobre. Obe sú lemované jemnou kožou v čiernej farbe, ktorá na náušnikoch zvyšuje kvality pasívneho potláčania hluku. Konštrukcia slúchadiel je v oboch prípadoch rovnaká, AKG 3D-Axis, ktorá dovoľuje viac možností nastavenia čelenky a jednoduché zbalenie. Slúchadlá K830BT sú paradoxne viac vybavené ako model K840KL pre milovníkov hudby. Základný rozdiel je v použitom  Bluetooth module, ktorý stráca kvalitu hudby nekvalitným dátovým prenosom. No navrch má v prepracovanejšom ovládaní, kde sa dá regulovať hlasitosť, posúvať alebo zastavovať skladby a integrovaný mikrofón pre prijímanie hovorov. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 18 Hz až do 20 kHz, impedancia je na úrovni 32 Ohmov a dosah vysielača približne do 7 a pol metra. Ich hmotnosť je prijateľných 145 gramov a cena je stanovená po prepočítaní vyše 180 €. Výdrž je vskutku pôsobivá a slúchadlá dokážu „byť pri živote“ dokopy 10 hodín.

AKG - K840KL

AKG K840KL

Model AKG K840KL, ktorý používa technológiu Kleer má zálusk na skúsenejších užívateľov. A v čom spočíva táto technológia? Stačí iba 3,5 mm audio konektor zapichnúť do zariadenia, ktoré chceme počúvať a Kleer už posiela na 2,4 GHz 16-bitový 44,1 kHz nekomprimovaný signál v CD kvalite!Všetko si berie svoju daň, a tak tu nenájdeme ovládanie prehrávania alebo vstavaný mikrofón. Vystačiť si budeme musieť iba s regulovaním hlasitosti. Nekomprimovaný audio signál nie je jediná výhoda technológie Kleer, dosah v tomto prípade je až 20 metrov od zdroja. Ak by niekomu prekážala bezdrôtová technológia, výrobca dobalil kábel s 3,5 mm audio konektormi. Ak by ste vlastnili štyri slúchadlá s podporou Kleer, môžete jednoducho zdieľať hudbu medzi sebou. Frekvenčný rozsah je od 10,5 Hz až po 31 kHz, impedancia má hodnotu 32 Ohmov a hmotnosť dosahuje 145 gramov. Cena za jeden kus AKGK840KL sa po prepočte vyšplhala na celých 215 €.  

AKG - K830BT

AKG 830BT

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.