Reklama

Aké sú najzaujímavejšie štatistiky Uberu za posledný rok?

Zdroj | Uber
Viktor Šmidák
Zdroj | Uber
Zdroj | Uber

Aplikácia Uber v Bratislave funguje od augusta 2015 a jej popularita neustále rastie. Potvrdzuje to aj viac ako 100-tisíc registrovaných používateľov. A čo má služba nové?

V aplikácii Uber je v Bratislave v súčasnosti registrovaných 100-tisíc cestujúcich a 650 aktívnych vodičov. Štatistiky ukazujú, že používatelia aplikácie jej pomocou riešia skutočne rôzne prepravné zadania. Najobľúbenejšou destináciou v Bratislave je napríklad Eurovea. Tam sa od spustenia služby uskutočnilo až 25-tisíc jázd. Najdlhšia jazda Uberom v roku 2017 mala 455 kilometrov a smerovala do Ľubľany.

Pozrite si

V roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – Uber

Dôkazom úspechu spoločnosti je medziročný nárast počtu jázd o 230 %. Uber rovnako dopĺňa mestskú hromadnú dopravu v okrajových častiach mesta alebo v časoch, keď nejazdí,” konštatuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku. Ako dodal, dôležitým parametrom je tiež priemerný čas dojazdu Uberu. Oproti približne dvanástim pri spustení prevádzky v roku 2015 sú to teraz len štyri.

Až 60 % všetkých jázd začína alebo končí práve v okrajových oblastiach mesta, a to najmä v ranných hodinách medzi 7:00 a 9:00 hod. Popoludňajšia špička vrcholí obvykle okolo 18 hodiny. Po polnoci, keď do týchto oblastí nejazdia prakticky žiadne spoje a mestská hromadná doprava je ťažšie dostupná, opäť prichádza „čas Uberu” a trvá približne do jednej hodiny ráno. Výrazný nedostatok parkovacích miest v centre Bratislavy je tiež dlhodobým problémom, ktorý službe zdieľaných jázd rovnako nahráva.

Zdroj | Uber

Podľa štatistík spoločnosti využili aplikáciu okrem Slovákov aj turisti zo 113 krajín sveta, najviac zo Spojených štátov, Veľkej Británie a Francúzska, ale bratislavskí vodiči odviezli aj turistov z Pobrežia slonoviny, či Rwandy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.