Reklama

Aká bola TECHBOX ZÓNA 2023 so Škodou Enyaq Coupé iV 80?

TECHBOX

Po vzore minulého roka, aj tentokrát sme sa zúčastnili výstavy Audio Video Kino 2023, ktorá sa konala 6. až 8. októbra najmä v priestoroch hotela NH Gate One. Pripravili sme si tam pre vás TECHBOX ZÓNU s ôsmimi skvelými TECH gadgetmi.

Čo vás zaujímalo najviac? Aké gadgety ste si počas týchto troch dní skutočne obľúbili? Toto sú naše dojmy z výstavy AVK 2023.

Ak ste nás sledovali na Instagrame, tak viete, že na výstave sa vystriedali stovky návštevníkov. Mnoho z nich pri návšteve TECHBOX ZÓNY zostalo prekvapených, že naša prezentácia nebola len o audio a video technike. Ale práve takéto spestrenie vás potešilo, naše TECH gadgety ste si doslova mohli užiť naplno.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tentokrát sme na produkty mali vyhradenú izbu číslo 605 na šiestom poschodí hotela. Navyše sme počas celého uplynulého týždňa súťažili aj päťkrát o dvojicu lístkov práve na túto výstavu. Výhercovia lístkov sa v našej TECHBOX ZÓNE aj skutočne zastavili, za čo sme veľmi radi.

Už pri vstupe do hotela sme vás čakali so skvelým elektromobilom Škoda Enyaq Coupé iV 80 v elegantnej sivej metalíze. V redakcii sme elektrické kupé Škoda Enyaq už testovali, pričom si nás skutočne získalo nielen dizajnom, ktorý vyzerá parádne, ale aj elektromotorom, dojazdom a modernými technológiami. Aj preto sme vám ho chceli ukázať naživo.

Nadšenie sme videli aj u vás. Často ste sa pri nás zastavili a diskutovali sme nielen o samotnom Enyaqu, ale celkovo aj o elekromobilite. Je dobré vidieť, že Slovákov elektromobilita skutočne zaujíma, veď ide zrejme o neodvratnú budúcnosť motorizmu. Škoda Enyaq Coupé iV 80 má pritom veľmi slušnú spotrebu, výrazne pod 20 kWh/100 km. Reálne tak prejdete určite viac ako 400 km, teoreticky s vystaveným modelom 520-555 km! A keď treba nabíjať, môžete využiť domáci Wallbox pre využitie 11 kW výkonu palubnej nabíjačky, alebo na externých nabíjacích stojanoch viete potiahnuť výkon nabíjania až 130 kW! Viac o novinke sme vám opísali ešte pred výstavou. Mimochodom, viackrát sme vám otvárali prednú kapotu, jednoducho ste chceli vidieť, kam sa „ukryl“ elektromotor.

Po nasadnutí do kabíny ste ocenili kvalitu spracovania, hýkali ste nad farebnou kombináciou interiéru, no doslova ste poriadne „precvičili“ aj veľký 13-palcový centrálny displej, pričom ste sa nezabudli pozastaviť ani nad integrovaným audiom CANTON. Všetci sme sa zhodli na tom, že Škoda urobila za posledné roky poriadny kus vpred po každej stránke a s elektromobilom Škoda Enyaq netreba len počítať, právom je najpredávanejším elektromobilom na Slovensku.

Keď sa vonku už zotmelo, vtedy vynikli najmä LED svetlá Enyaqu, ktoré sa nám osvedčili aj pri nočnej jazde. Hádam najväčším dizajnovým prvkom modelu Enyaq aj pri verzii Coupé je svietiaca predná maska Crystal Face. Uznajte, že ide o výnimočný prvok, ktorý poteší nielen majiteľa tohto štýlového elektromobilu.

Teraz ale už môžeme prejsť priamo do našej TECHBOX ZÓNY v izbe číslo 605. V redakcii totiž netestujeme len automobily a smartfóny, ale rukami nám prejde množstvo zaujímavých TECH hračiek, pričom sme niektoré zobrali na výstavu AVK 2023, aby sme vám ich mohli ukázať.

Najviac vás zaujal hlavne reproduktor JBL Authentics 500, teda najvyšší model z aktuálnej série. Táto absolútna novinka v retro dizajne vás svojim zvukom skutočne prekvapila a potešila, pričom jej kvality vedeli oceniť aj tí, ktorí si vo vedľajších izbách vypočuli audio sústavy za niekoľko tisíc eur.

Keďže audio techniky bolo na výstave AVK 2023 viac než dosť, tak sme vám chceli pripraviť mix tých najrôznejších TECH gadgetov. Mimoriadne vás zaujala nová herná konzola ASUS ROG Ally, a to musíme zdôrazniť, že nie len tých menších, ktorých hry sú stredobodom ich záujmu.

Najviac vás prekvapila jej všestrannosť, keďže ide v podstate o počítač s plnohodnotným systémom Windows 11. Páčila sa vám najmä predstava mať ho doma pripojený k externému monitoru a využívať ho ako domáci počítač, pričom na cesty si zoberiete len samotnú konzolu, aby ste mohli naplno hrať všetky dostupné počítačové hry.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve Windows 11 zabezpečuje, že sa tu dostanete k bohatým knižniciam veľkých hráčov na trhu ako Steam, Epic Games, Xbox Live a mnohých ďalších. Pripravili sme si pre vás aj niekoľko hier, aby ste túto hernú konzolu a jej výkon mohli vyskúšať aj naživo. A teda hralo, hralo a hralo sa!

Nemenej vás zaujala aj dvojica notebookov od spoločnosti ASUS so špičkovými OLED displejmi. Model S 13 OLED sa vyznačuje hmotnosťou len 1 kilogram (dokonca tesne pod kilogram) a hrúbkou 1 centimeter, čo ocenil každý jeden návštevník našej TECHBOX ZÓNY. Tenké rámčeky okolo krásneho OLED displeja boli už len čerešničkou na torte.

Ešte viac ste boli príjemne šokovaní, keď ste si do ruky zobrali druhý model od rovnakej spoločnosti, ExpertBook B9 OLED, ktorý má hmotnosť len 990 gramov. Taktiež sa vám páčila konštrukcia z horčíkovej zliatiny, ktorá bola matná a na prvý pocit zbytočne nechladila. Dobré je, že takýto notebook vydrží aj nejaké tie pády, má totiž certifikáciu pre americký vojenský štandard MIL-STD 810H.

Aby sme vám ukázali aj niečo zo smartfónového sveta, tak na výstavu AVK 2023 sme doniesli najnovší počin od spoločnosti Honor s jednoduchým číselným označením 90. Nie je to len taký obyčajný kúsok, jeho najväčšou prednosťou je hlavný 200-megapixelový fotoaparát. Ten pri plnom rozlíšení poskytuje neuveriteľnú nádielku detailov. A teda mnohí ste nám dali za pravdu, keď ste si vyskúšali, ako fotí.

Špeciálne poďakovanie patrí manželskému páru, našim pravidelným čitateľom, ktorý len kvôli TECHBOX ZÓNE cestoval z Nových Zámkov. Práve tých najviac zaujal tento model od Honoru, ale nielen svojim fotoaparátom, ale aj krásnym AMOLED displejom so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou.

Mnohým vám doslova vytrel zrak obrovský model Titanicu z LEGO kociek s dĺžkou 135 centimetrov. Doslova ste žasli nad úrovňou detailov a aj nad dĺžkou stavby, ktorá nášmu Romanovi trvala 16 hodín, a to pripomíname, že Roman má za sebou už desiatky poskladaných setov.

Ešte viac vás zaujalo vnútro Titanicu, ktoré sa dá rozdeliť na tretiny. Veľmi pekným detailom bola aj strojovňa, kde ste mohli mechanicky krútiť hriadeľom a videli ste pritom bežiace valce, ktoré reálne poháňali zadné turbíny.

Ďalším, nemenej atraktívnym kúskom v našej TECHBOX ZÓNE, bola najnovšia elektrická kolobežka Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra. Táto novinka s dvojitým odpružením a výkonom 940 W vás taktiež veľmi zaujala, pričom najčastejšia otázka bola k dojazdu. Toho sa pri tomto kúsku nemusíte báť, Xiaomi deklaruje až 70 kilometrov na jedno nabitie. Takúto kolobežku ste si viacerí priali mať doma, cena je pritom na to čo všetko ponúkne priaznivá, a to 1 099 eur.

Mnohí ste ale ukázali svoju obavu o to, že jazdci elektrických kolobežiek sú problémom cestnej dopravy a že by malo dôjsť ešte k väčšej regulácii. Mnohí fanúšikovia tohto druhu dopravy ste krútili hlavou nad tým, že od januára bude pre elektrické kolobežky nutné mať povinné zmluvné poistenie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vidíme sa o rok priatelia? Náš tím TECHBOX sa na vás už teraz teší, opäť si pokecáme a radi vám ukážeme ďalšie TECH novinky z našej redakcie. Veľká vďaka patrí okrem vás aj našim partnerom, ktorých produkty či elektromobil sme vám tento rok mohli takto naživo ukázať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.