Reklama

Ak si na prst dáte Nod, môžete doma ovládať takmer čokoľvek!

Marek Šimunek

Nod

Inteligentný prsteň, ktorý nahradí inteligentné hodinky sme tu už mali, Nod je však celkom iný prsteň. Jeho úlohou nie je monitorovať váš životný štýl. Ak budete nosiť tento prsteň budete môcť, ako môžete vidieť aj na nasledujúcom videu ovládať takmer všetku inteligentnú elektroniku vo vašej domácnosti. Podľa spoločnosti Nod Labs, ktorá za týmto projektom stojí bude práve ovládanie pomocou gest ďalšou veľkou revolúciou od ovládania smartfónov pomocou dotykových displejov.

Pre pripojenie k smartfónom, tabletom, či iným zariadeniam v domácnosti využíva Nod technológiu Bluetooth. Ak však vaše zariadenie nedisponuje Bluetooth modulom, nemusíte zúfať. Postačí pripojiť prsteň k vášmu smartfónu a následne sa smartfón so zariadením spojí pomocou Wi-Fi. Samotný prsteň je vodeodolný a integrovaná batéria by podľa výrobcu mala vystačiť na jedeň deň neustáleho používania. Samotné nastavenia prsteňa je možné ovládať pomocou špeciálnej aplikácie, ktorá je k dispozícii pre smartfóny s operačným systémom Google Android a Apple iOS.

Nod

Prsteň Nod vraj už v súčasnosti funguje s veľkým množstvom domácich spotrebičov a zariadení od notebookov, cez televízory až po ovládanie osvetlenia v miestnosti. Postupne však budú pribúdať ďalšie podporované značky a vývojári majú už teraz k dispozícii API pre implementáciu tohto ovládania do svojich zariadení. Ak by ste teda chceli byť pánom prsteňov aj vy, postačí ak si pripravíte 149 USD a predobjednáte svoj prsteň na stránke spoločnosti Nod.

Nod

Foto: Nod

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.