Reklama

Aj Xiaomi má svoje okuliare s foťákom, tieto sú ale smart

Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Facebook a Ray-Ban pred pár dňami predstavili okuliare schopné fotiť či natáčať videá s veľmi biednou sústavou fotoaparátov. Dnes sa čínske Xiaomi pochválilo, že má podobné okuliare. Rozdiel je však obrovský, tieto sú totiž smart.

Xiaomi Smart Glasses sú na rozdiel od tých od Facebooku a Ray-Banu vybavené aj displejom. Okrem fotenia či natáčania videí tak dokážu aj zobrazovať určitý obsah, napríklad správy zo smartfónu, ale aj navigačné pokyny či iné notifikácie.

Zdroj | Xiaomi

Hoci má Xiaomi veľký event až zajtra, už dnes sa objavili správy o nových smart okuliaroch. Xiaomi má na zajtra asi celkom iné plány čo sa predstavenia produktov týka. Každopádne, Xiaomi Smart Glasses nie sú zatiaľ reálnym produktom, ktorý sa bude predávať o mesiac či dva. Je to koncept.

Zdroj | Xiaomi

Okuliare sú vybavené nie len optikou a snímačom v ľavej časti, ale v pravej majú elektroniku podporujúcu fungovanie MicroLED displeja v pravej šošovke. Ten má mať rozmery len 2,4 x 2,0,2 mm, no zobrazí obraz s výrazne väčšou veľkosťou.

Zdroj | Xiaomi

Fungovať má na princípe šošoviek a špeciálneho skla v pravej šošovke okuliarov, vďaka čomu budú používatelia vidieť obraz priamo pred sebou. Displej, resp. obraz ale nie je farebný, iba monochromatický – zelený. Má ale inú unikátnu vlastnosť, dokáže mať jas až 2 milióny nitov.

Vo vnútri má byť 4-jadrový ARM procesor, Wi-Fi a Bluetooth moduly a, samozrejme, batéria. Na ovládanie poslúžia nielen tlačidlá na rámoch, ale aj hlas – XiaoAI asistent. V okuliaroch sú teda aj mikrofóny a nemal by tak byť problém zdvihnúť i hovor.

Zdroj | Xiaomi

O fotoaparáte toho veľa nevieme, má mať 5 Mpx snímač, no známe je to, že vďaka nemu budú okuliare schopné prekladu textov a značiek v reálnom čase. Xiaomi Smart Glasses majú pritom mať iba 51 gramov!

Zdroj | Xiaomi

Kedy sa Smart Glasses objavia na trhu nie je známe. To je teda ďalší z veľkých rozdielov medzi okuliarmi od Facebooku, ktoré sa už reálne predávajú, a okuliarmi od Xiaomi, ktoré výrobca ešte len vyvíja.

Zdroj | Xiaomi
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.