Reklama

Aj vy ste už vyhrali iPhone?! Takto sa zbavíte otravného podvodu na Instagrame

Stanislav Vinc

Instagram už nejakú dobu trápi nepríjemný podvod, ktorý svoje obete láka na údajnú výhru nového smartfónu. Otravnejšie ako fakt, že sa vás niekto snaží oklamať, sú každodenné notifikácie o falošnej výhre. Existuje však spôsob, ako sa ich zbaviť. Ako na to?

„Gratulujeme! Váš nový Iphone 13 pro na vás čeká!“. Aj takto nejak znie jeden z príspevkov, ktorý sa z vás v najlepšom prípade pokúsi vylákať osobné údaje, v tom najhoršom údaje o platobnej karte či dokonca priamo financie.

Netreba byť expert na kybernetickú bezpečnosť, aby ste vedeli, že ide o zjavný podvod. Nenechať sa nachytať na takýto zjavný podvod je jedna vec, nechať si ním však zahlcovať notifikačnú lištu na Instagrame je už vec druhá. Má to však pomerne jednoduché riešenie.

1. Otvorte si Instagram, klepnite na vašu profilovú fotografiu a následne na ikonu menu (3 čiarky)

2. Klepnite na Nastavenia a následne na sekciu Súkromie

3. Otvorte si sekciu Zmienky a v nej prepnite nastavenie „Povoliť @zmienky od“ z možnosti „Všetci“ na „Ľudia, ktorých sledujete“

Hotovo. Toto nastavenie definitívne znemožní falošným profilom, ktoré nesledujete, aby vás označovali v podvodných súťažiach.

Nezabudnite však na to, že pokiaľ spravujete populárny súkromný (napr. influencerský) či firemný profil, týmto nastavením zároveň znemožníte, aby vás v komentároch označovali vaši legitímni fanúšikovia, ktorých nesledujete. Ide však o krajný problém, ktorý sa väčšiny používateľov nijak nedotkne.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.