Reklama

Aj Prestigio ponúkne model s Intelom. Svojich fanúšikov ale sklame

Drahomír Piok

Spoločnosť Intel sa so svojimi procesormi, ktoré sú určené predovšetkým do mobilných zariadení, stále úspešnejšie presadzuje na trhu. Ďalším zariadením je Prestigio Multiphone 5430. Ten ponúkne sympatický dizajn a pomerne slušnú hardvérovú výbavu. Spoločnosť Prestigio, ktorá operuje najmä v strednej a východnej Európe však ponúkala takmer v každom smartfóne aj možnosť využívať Dual SIM. Práve tento smartfón už ale neponúkne možnosť operovať s dvojicou SIM kariet.

Prestigio Multiphone 5430

Novinka bude osadená 4,3 palcovým IPS displejom s rozlíšením 540 x 960 pixelov. Ako procesor sa využil model Intelu, konkrétne typ Z2420, ktorý je taktovaný na frekvencii 1,2 GHz a využíva technológiu Hyper-Treading. „Teší nás, že môžeme so spoločnosťou Intel pracovať na tomto smartfóne, ktorý je súčasťou širšej spolupráce.“ komentuje Yuri Antoshkin, riaditeľ spoločnosti Prestigio. Telefónov či tabletov s Intelom teda môžete zrejme do budúcnosti očakávať viac.

 

Prestigio Multiphone 5430

Telefón ďalej obsahuje primárny fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx, ktorý dokáže sekvenčne zachytávať 10 snímkov za sekundu v plnom rozlíšení. Predná kamera dosahuje len podpriemerné VGA rozlíšenie (0,3 Mpx). Vstavaná 4 GB pamäť sa dá rozšíriť microSD kartami. Vo výbave nechýba ani GPS, Wi-Fi či Bluetooth. Batéria dosahuje  kapacitu 2 000 mAh. Cena je približne 220 eur.

Prestigio Multiphone 5430

 

Foto: Prestigio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.