Reklama

Aj Opera spustila vlastný obchod s aplikáciami

Marek Šimunek

K tým najznámejším online obchodom s aplikáciami špecifikovanými na určitú platformu pribudla nová konkurencia v podobe Opera Mobile Store, ktorý je výsledkom spolupráce spoločností Opera Software a Appia a na jednom mieste združuje množstvo aplikácií pre niekoľko najobľúbenejších mobilných operačných systémov.

Opera Mobile Store

Nové dieťa medzi online obchodmi s aplikáciami má názov Opera Mobile Store a je výsledkom spolupráce spoločností Opera Software a najväčším svetovým tvorcom otvorených obchodov s aplikáciami Appia. Priamy prístup k novému obchodu umožňujú internetové prehliadače Opera Mini a Opera Mobile, pomocou tlačidla rýchlej voľby na úvodnej stránke. Z ostatných internetových prehliadačov sa do Opera Mobile Store dostanete rýchlo zadaním internetovej adresy http://mobilestore.opera.com do vášho prehliadača.

Opera Mobile Store

Obchod Opera Mobile Store je okamžite prístupný pre viac ako 100 miliónov ľudí, vo viac ako 200 krajinách sveta. Na jednom mieste združuje viac ako 140 tisíc aplikácií, medzi ktorými nájdete aplikácie zadarmo ale aj platené tituly určené pre smartfóny s operačným systémom Google Android, BlackBerry, Symbian, Palm, Windows Mobile a dokonca aj už takmer zabudnutú platformu Java. Vďaka využitiu pokrokových technológií dodávaných spoločnosťou Appia sa katalóg aplikácií Opera Mobile Store vždy prispôsobuje telefónu, s ktorým do katalógu vstupujete a tiež krajine a mene pre vami nastavenú lokalitu.

Opera Mobile Store

Spoločnosť Opera Software zverejnila, že počas testovacieho obdobia sa do tohto obchodu v priebehu jedného mesiaca zaregistrovalo viac ako 15 miliónov užívateľov a denne bolo stiahnutých viac ako 700 tisíc aplikácií, čo umožnilo zaradiť obchod Opera Mobile Store medzi desať celosvetovo najlepších obchodov s aplikáciami. Možno sa budete pýtať na čo nám je ďalší internetový obchod s aplikáciami, keď každá platforma má svoj vlastný obchod? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Obchod, ktorý združuje aplikácie pre rôzne platformy na jednom mieste a tým pádom vyžaduje od užívateľa iba jedno konto pre nákup aplikácií má svoje výhody najmä ak vlastníte niekoľko smartfónov s rôznymi platformami.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.