Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aj hlúpu klimatizáciu je možné ovládať mobilom, Netatmo má riešenie

Aj hlúpu klimatizáciu je možné ovládať mobilom, Netatmo má riešenie
Zdroj | Netatmo
Števo Porubský
Aj hlúpu klimatizáciu je možné ovládať mobilom, Netatmo má riešenie
Zdroj | Netatmo
Zdroj | Netatmo

„Smart“ tu máme dlhé roky, no klimatizácie (a množstvo ďalších domácich spotrebičov) sa jej veľkým oblúkom vyhýbali a stále vyhýbajú. Aj v súčasnosti nie je bežné, že si klímu môžeme ovládať cez appku.

Toto trápenie chce ukončiť francúzske Netatmo patriace pod krídla giganta Legrand a predstavilo malú krabičku, ktorou je možné klimatizáciu ovládať aj z druhého konca republiky.

Veď čo môže byť lepšie ako si vychladiť dom napríklad po letnej dovolenke? Alebo aj po takom obyčajnom pracovnom dni, po ktorom chcete si len oddýchnuť v pohodlí domova a nie ešte čakať hodinu, kým sa ako-tak vychladí priestor.

Obsah pokračuje pod reklamou

Netatmo Smart AC Controller je malá čierna krabička s viacsmerovým IrDA vysielačom. Stačí ju namontovať na stenu tak, aby „videla“ klimatizačnú jednotku. Platí pritom, že jedna krabička je pre jednu jednotku, rovnako ako máte napríklad 3 ovládače pre tri rôzne klimatizačné jednotky. Hoci jedným je možné ovládať aj všetky, je malý predpoklad, že z jedného bodu v domácnosti viete zapnúť diaľkovým všetky, hoc aj dve.

Výhodou tak je, že krabičku Smart AC Controller nie je nutné nijakým spôsobom pripájať do elektroniky klimatizačnej jednotky. Škoda však, že krabička je čierna a tak na bielej stene bude poriadne „svietiť“. V krabičke je zároveň aj snímač vlhkosti a teploty, vďaka čomu presne viete ako sa mení vzduch v domácnosti.

Zdroj | Netatmo

Inou, podstatne väčšou výhodou je ale to, že cez mobilnú appku Home + Control je možné aj z „hlúpej“ klimatizácie mať smart klímu, ktorú môžete plánovať samostatne alebo aj s ostatnými smart zariadeniami v domácnosti. Napríklad si viete načasovať chladenie či kúrenie v konkrétny čas v každom dni v týždni. Potešia aj geolokačné služby, vďaka ktorým sa klíma vypne v prípade, že sa vzdialite z domu a zabudnete ju vypnúť. Samozrejmosťou je i ovládanie hlasom cez Alexu, Assistanta či Siri.

Plusom je, že Netatmom Smart AC Controller neslúži len na ovládanie klimatizácie, ale aj tepelného čerpadla, hoci len typu vzduch-vzduch. No ak aj to máte „hlúpe“, malá krabička sa hodí aj počas studených mesiacov.

Zdroj | Netatmo

Na plnú funkčnosť pritom nebudete potrebovať ani tzv. bridge, pomocou ktorého by sa krabička pripájala do internetovej siete. Už v tele je zabudovaný Wi-Fi modul, takže vám stačí Wi-Fi sieť. Na chod vyžaduje pripojenie do siete cez microUSB port. Smart AC Controller nemusí byť kompatibilný s každou jednotkou. Overiť si kompatibilitu môžete cez web check.netatmo.com.

Novinka je už v predaji, cena je 119,99 €.

Zdroj