Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Airbnb: už aj zážitky organizované miestnou komunitou

Airbnb: už aj zážitky organizované miestnou komunitou
Zdroj | Airbnb
Marek Hudák
Airbnb: už aj zážitky organizované miestnou komunitou
Zdroj | Airbnb
Zdroj | Airbnb

Ak nepreferujete letné dovolenky a zimné pobyty organizované cestovnými kanceláriami, tak aplikáciu Airbnb by ste mali mať v povinnej výbave. Ponúka širokú paletu pobytov u domácich a po novej aktualizácii už aj zaujímavé zážitky.

Aplikáciu Airbnb som už približne pred dvoma rokmi objavil len náhodne prostredníctvom článkov, ktoré sa snažili priniesť zopár užitočných rád pre cestovateľov.

Potenciál aplikácie som vyskúšal už druhýkrát po sebe počas leta v ďalekej Amerike. Najväčšou výhodou ubytovania v súkromí porovnaní s hotelmi je jednoznačne pohostinnosť a ochota domácich, ktorí mne a mojím priateľom mnohokrát poradili a pomohli nájsť ideálny spôsob dopravy po meste a odporučili zaujímavé kultúrne pamiatky.

Airbnb Airbnb

Z pohľadu nákladov je Airbnb jednoznačne lepšia voľba ako bookovanie ubytovania v hoteli. Ideálne je vydať sa na cesty vo štvorici, keďže služba Airbnb nepočíta výslednú sumu za prenájom na základe počtu osôb, ale na počte nocí strávených v izbe alebo dokonca v celom byte / dome.

Počas leta sa mi podarilo nájsť naozaj luxusný apartmán pre 8 ľudí v Miami, ktorý stál každú osobu približne 30 dolárov na noc. V cene bola sauna, bazén, výrivka a tenisový kurt.

Pozrite si

CG Transit: cestovný poriadok dostupný aj bez internetu

Airbnb Airbnb

Samozrejme, nie je to však iba o pozitívnych skúsenostiach. Našťastie iba raz sa mi raz stalo, že izba bola v porovnaní s cenou na nízkej úrovni. Pred každou rezerváciou som si zvyčajne dôkladne prečítal aspoň zopár recenzii a snažil sa vrámci komunikácie s majiteľom získať dodatočné informácie, ktoré v popise uvedené neboli.

Airbnb Airbnb

Za zmienku stojí aj situácia, keď vám neostáva nič iné, ako ísť do zdieľaných spoločných priestorov. V takýchto prípadoch nemáte takmer žiadne súkromie, no nikdy som nemal pocit, že mi kedykoľvek môže niekto vziať moje osobné veci.

Pozrite si

Super Mario Run – klasika, na ktorú sme dlho čakali

Airbnb Airbnb

Aplikácia pred nedávnom prešla významnou aktualizáciou, ktorá pridala možnosť rezervácie zaujímavých zážitkov / udalostí s miestnymi ľuďmi. V širokej ponuke nájdete hodiny meditácie, varenia, zábavy či iných aktivít, ktoré vám môžu spríjemniť pobyt v danej krajine.

Airbnb Airbnb

Ocenil som predovšetkým zložku ,,Miesta“, ktorá dokáže výrazne urýchliť plánovanie cestovania po okolí. Každé vybrané miesto je obohatené o komplexný popis s priloženou mapou.

Airbnb Airbnb

Nakoniec vám už odporúčam poslať pred prvou rezerváciou kamarátovi alebo známemu aktivačný odkaz (nájdete ho vo svojom profile), ktorým váš priateľ získa hodnotnú zľavu. Po jeho aktivácii následne dostanete odmenu aj vy. Možno práve vaša zimná lyžovačka bude vďaka Airbnb zaujímavejšou a pestrejšou.

TECHBOX tip redakcie

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj