Reklama

AirBar spraví z displeja MacBooku dotykový

Zdroj | iFixit
Viktor Šmidák
Zdroj | iFixit
Zdroj | iFixit

Rok 2016 bol pomerne pestrý. Predstavených bolo okrem iného aj mnoho notebookov, spomedzi ktorých malo čoraz viac dotykovú plochu. MacBook Air ňou však nedisponuje doteraz. Riešením je AirBar, predstavený na tohtoročnej CES konferencii.

https://youtu.be/qWjrTMLRvBM

MacBook nám síce ukázal, že aj on to s dotykovými panelmi vie. Nový MacBook Pro ponúka Touch Bar, ktorý na to ale ide inak, ako ostatní výrobcovia. Apple ten svoj zakomponoval pod hlavný displej.

Niektorí môžu tvrdiť, že toto umiestnenie je pre človeka pohodlnejšie. Ako áno, ako nie, sto ľudí, sto chutí. AirBar je však nový gadget, ktorý premení obrazovku 13-palcového MacBooku Air, ktorý bohužiaľ takouto funkciou nedisponuje na plne dotykovú.

Zdroj | Apple

Ide o malý kváder, ktorý sa pomocou magnetov nasadí na spodnú časť veka notebooku. Potom sa už len jednoducho pripojí cez USB kábel s MacBookom a dotyková plocha je razom tu.

Pozrite si

Xiaomi Mi Notebook Air – tenší a výkonnejší, ako MacBook Air, no za polovicu

Dobrou správou teda je, že majitelia starších, 13-palcových Macbookov Air, ktorí túžia po dotykovej obrazovky ju teraz môžu získať. Naopak, AirBar je skutočne zatiaľ určený len pre tento typ notebooku, takže používatelia iných modelov si budú musieť nateraz vystačiť s klasickým rozhraním. Viac by ich však malo byť podporovaných už v prvej polovici tohto roka.

A cena? Tá v tomto prípade nie je taká horibilná. AirBar je dostupný na predobjednanie za cenu 100 dolárov a prvým zákazníkom by tovar mal prísť začiatkom marca. A ešte jedna dobrá správa, ak vlastníte notebook s Windowsom 10, 15 palcami, a po niečom podobnom túžite tiež, AirBar na vás myslí. Bude stáť 69 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.