Reklama

Air Umbrella – dáždnik ako žiadny iný hoc aj s množstvom nedostatkov

Števo Porubský

Air Umbrella

Jeseň nie je len o pekných farebných dňoch babieho leta, ale aj množstve daždivých dní, presne ako ten dnešný. Tí, čo žijú vo veterných mestách na rovine (Bratislava, Košice…) určite vedia, aké nepríjemné je nosiť dáždnik „vo vetre“. Druhým problémom je, kam s ním po tom, čo prídete do obchodu, do práce alebo kdekoľvek inde. Voda z neho tečie prúdom, ale keďže ste doňho investovali nemalé eurá, aby vydržal nápor vetra, pri vchode ho radšej nenecháte. Podobných problémov by sa našlo viac a 99,9% z nich rieši nápad z už viac ako dobre známeho serveru KickStarter.

Air Umbrella

Air Umbrella z neďalekej Číny je nápad, ktorý by sa mohlo zdať, že nemá vo svete zatiaľ obdobu. Niečo viac ako podobné sa však pred 4 rokmi objavilo na portáli YankoDesign. Každopádne, nový typ dáždnika nepoužíva na ochranu pred kvapkami dažďa plast, ale vzduch. Silný elektromotor ženie vzduch cez špeciálne trysky a vďaka tomu sa vytvorí vzduchový dáždnik. Dokonca je možné tento prúd vzduchu upravovať a tak z jedného Air Umbrella môžete mať buď malý, 50-centimetrový dáždnik, alebo veľký, 80-centimetrový dáždnik pre dvoch.

Air Umbrella

Nie je však všetko zlato čo sa blyští a tak ani Air Umbrella nie je dokonalý. Prvým nedostatkom je výdrž batérie. Tú výrobca udáva len 15 až 30 minút prevádzky, podľa veľkosti Air Umbrella – 30, 50 a 80 cm dĺžka. Poviete si, že to stačí, ale zákon schválnosti je potvora a akurát vtedy, keď Air Umbrella budete potrebovať najviac, bude vybitý. Druhým problémom je hmotnosť. Air Umbrella váži od 500 do 850 gramov. To je nielen na nosenie v kabelke poriadna hmotnosť. Tretím nedostatkom je dostupnosť. Hoci projekt Air Umbrella je už pomaly aj vďaka podpore vo fáze výroby, skôr ako koncom budúceho roka sa k nemu nedostanú ani podporovatelia. Ceny začínajú v tomto „predpredaji“ od 128 dolárov.

Air Umbrella

Foto: KickStarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.