Reklama

Aiptek PocketCinema Z20: Projektor s kamerou?

Roman Calík

Projektor si razí cestu do rôznych zariadení. Už poznáme fotoaparát s projektorom (Nikon Coolpix S1000pj), mobil s projektorom (Samsung i8520 Beam), ale kamera s projektorom tu ešte nebola.

Aiptek PocketCinema Z20

Firma Aiptek ukázala zaujímavý projektor s funkčnou kamerou, alebo kameru s projektorom? Nech sa k tomu postavíme z akejkoľvek strany, jedno je isté, novinka Aiptek PocketCinema Z20 je unikátne zariadenie, ktoré nadšencov mobilných hračiek nenechá chladnými. Aiptek tvrdí, že ide o prvé zariadenie na svete, ktoré spája HD kameru a mobilný projektor. Dá sa povedať, že má i nemá pravdu. Projektor s možnosťou nahrávania videí totiž nájdete aj v digitálnom fotoaparáte Nikon Coolpix S1000pj, ktorý sa už od minulého roka predáva aj na Slovensku. Ten však dokáže nahrávať videá len v rozlíšení VGA, takže Aiptek má navrch. Ale na svete je už aj mobilný telefón Samsung i8510 Beam, ktorý okrem zabudovaného projektora ponúkne aj nahrávanie HD videí. Aha, takže niekto tu už HD video a projektor ponúka… No prvenstvo Aipteku môžeme potvrdiť, ak sa jedná len o spojenie dvoch zariadení: kamery a videoprojektora.

Aiptek PocketCinema Z20

RGB LED technológia

Aiptek PocketCinema Z20 je v prvom rade kvalitný prenosný videoprojektor. Ponúka novú RGB LED technológiu, vďaka ktorej by ste mali dostať širokú škálu farieb s vysokým kontrastom, lepší jas a výrazne kvalitnejší obraz. Projekcia je možná až do obrazu s uhlopriečkou 65-palcov, čo je 165,1 cm, pričom výrobca uvádza, že takúto uhlopriečku získate pri vzdialenosti dvoch metrov. K dispozícii je i diaľkové ovládanie, ktoré sa hodí ak použijete stojan. K Z20-ke môžete pripojiť aj akékoľvek externé zariadenie cez video kábel. Kamera, ktorá je v projektore integrovaná dokáže nahrávať videá v HD kvalite, čiže v rozlíšení 1280 x 720 pri 30 snímkach za sekundu. Samozrejmosťou je i možnosť fotografovania 5 Mpx snímačom. Videá je možné ukladať do vstavanej 2 GB pamäte alebo na pamäťové karty microSD, kde výrobca udáva kompatibilitu s kartami do veľkosti 32 GB. Nechýba ani HDMI výstup pre pripojenie zariadenia k televízoru. Keďže potrebujete i vidieť čo nahrávate, nechýba LCD displej, pod ktorým sú umiestnené modro podsvietené dotykové tlačidlá pre ovládanie novinky.

Aiptek PocketCinema Z20 zozadu

2 hodiny projekcie

Už pri testovaní fotoaparátu Nikon Coolpix S1000pj v BCMOBIL & TECHBOX 1-2/2010 sme ocenili prítomnosť projektora. Aj pri kamero-projektore Aiptek PocketCinema Z20 si vieme predstaviť obrovskú výhodu, ihneď si pozrieť nahraté videá či fotografie na veľkom obraze spolu s priateľmi alebo rodinou. Je to neskutočne návyková vec. Výhodou novinky sú i rozmery 125 x 62 x 24 mm a hmotnosť 250 gramov. Výrobca dokonca uvádza dvojhodinovú projekciu so vstavanou Li-Ion batériou. Chcete Z20-ku? Cena v predobjednávke je stanovená na 349 € a možno nebude problém ani s dodávkou na Slovensko.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.