Reklama

Aiptek i2: Prvá 3D videokamera pre každého

Roman Calík

Aiptek už čoskoro uvedie najlacnejšiu 3D videokameru na trhu. 3D video a fotografie budú dostupné aj bežným užívateľom a to už za pár týždňov!

Aiptek i2 1
Aiptek i2 (zdroj: Engadget)

Portál Engadget informoval, že už čoskoro uvedie firma Aiptek cenovo dostupnú 3D kameru. Aiptek nie je na trhu žiadnym nováčikom a ponúkol viacero inovatívnych produktov, medzi poslednými napríklad aj prvú videokameru s projektorom Aiptek PocketCinema Z20. Produkty Aiptek výrazne otriasli aj cenou vybraných produktov na trhu a nebude tomu inak pravdepodobne ani v prípade chystanej novinky, t.j. 3D kamery Aiptek i2.

Aiptek i2 2

Tá by mala na trh prísť v Ázii už počas júla 2010. Ako uvádza aj samotný portál, trh 3D kamier zatiaľ chýba. Jediným dostupným 3D produktom na trhu je fotoaparát Fujifilm FinePix REAL 3D W1, ktorý si dokonca aj s 3D fotorámikom môžete kúpiť i na Slovensku. Videokamera Aiptek i2 by mala zvládnuť nahrávanie 720p HD videí v 3D a samozrejme ponúkne i 3D fotografie. Tie si následne budete môcť pozrieť aj na nových 3D televízoroch. Cena by mala byť veľkým lákadlom, neoficiálne sa hovorí iba o 250 dolároch, čo je približne 202 €. Spolu s 3D kamerou by mal byť k dispozícii, podobne ako u Fujifilmu, aj 3D fotorámik bez nutnosti sledovania 3D obsahu s 3D okuliarmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.