Reklama

Aigo N700: 7-palcový tablet s extrémnou výdržou a Full HD videom!

Števo Porubský

Na svetovom kongrese MWC 2010 v španielskej Barcelone čínsky výrobca Compal predvádzal 7-palcový tablet osadený NVIDIA Tegra 2 a pracujúci na OS Android (viď video nižšie). Nedávno sa objavil jeho klon pod oficiálnym názvom Aigo N700.

 Aigo N700

Tak ako kedysi začala doba dotykových mobilov, teraz začína doba tabletov. Hoci sú zatiaľ ešte v plienkach, niektoré vytŕčajú z radu. A nie je to len Apple iPad. Po výstave MWC 2010 v Barcelone akosi nebol čas na venovanie sa všetkým novinkám. Jedna z nich sa na svetlo sveta dostala len nedávno. Má názov Aigo N700 a je to 7-palcový tablet originálne uvedený spoločnosťou Compal. Obe sú to však čínske firmy, takže prepojenie nie je vylúčené.

 Aigo N700

1 GHz je tak akurát

Novinka je postavená na platforme NVIDIA Tegra 2, srdce N700 tvorí dvojjadrový procesor ARM Cortex A9 s taktom 1 GHz a 512 MB DDR2 RAM pamäte. Mutlidotykový LCD displej má uhlopriečku 7 palcov a rozlíšenie 800 x 480 pixlov. Na trhu by mali byť tri úrovne výbavy podľa vnútornej pamäte – 4, 16 a 32 GB. Na novinke nájdete aj USB a HDMI konektory, microSDHC slot a slot pre SIM kartu, stereo reproduktory, 3,5 mm audio konektor či dokonca 1,3 Mpx kameru! Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth moduly. Otázne je zatiaľ zabudované GPS. A aby som nezabudol, N700 pracuje na známom OS Android 2.1. Toto miniatúrne monštrum by mala uživiť počas niekoľkých hodín práce 3 120 mAh batéria. S rozšírenou batériou by vraj Aigo N700 mal zvládnuť až 16 hodín prehrávania HD videa! Cena novinky je na ázijskom trhu odhadovaná na 300 USD čo je približne 214 €. Aj keby bola na našom trhu dvojnásobná bol by Aigo N700 vcelku kvalitným konkurentom pre Apple iPad, ktorému chýba množstvo funkcií tohto modelu (USB, HDMI, microSD slot…).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.