Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ahoj Slovensko! Spotify konečne prichádza aj k nám!

Ahoj Slovensko! Spotify konečne prichádza aj k nám!
Marek Šimunek
Ahoj Slovensko! Spotify konečne prichádza aj k nám!

Tak na túto správu sme čakali už pomerne dlho. Spotify konečne prichádza aj na Slovensko. Neviete, čo to Spotify je? Je to svetová služba streamovania hudby so skutočne bohatým katalógom.

Spotify

Služba Spotify vznikla v roku 2006 v Švédsku a po spustení ostrej prevádzky v roku 2008 sa postupne dostávala do množstva krajín a získavala na svojej obľúbenosti. V súčasnosti túto službu poskytujúcu hudbu na vyžiadanie môžu využívať obyvatelia 35 krajín na celom svete. Na Slovensku a v susedných Čechách bude konečne táto služba spustená dnes od 12:00.

Výhodou Spotify oproti službám, ako je napríklad iTunes Music Store je, že si hudbu nekupujete, ale za mesačný poplatok, ale podľa vami zvoleného programu môžete počúvať celú hudobnú knižnicu služby. Tá v súčasnosti obsahuje viac ako 20 miliónov skladieb, medzi ktorými nájdete aj slovenské a české skupiny a spevákov.

Spotify

K dispozícii budeme mať dva balíky služieb. Prvý bezplatný vám umožní na prvých šesť mesiacov od registrácie prístup k celej knižnici a následne budete obmedzený možnosťou bezplatne počúvať iba desať hodín hudby mesačne. Nevýhodou bezplatnej verzie je aj nižšia kvalita prehrávanej hudby a prítomnosť reklám, ktoré sa vám objavujú medzi jednotlivými skladbami. Za mesačný poplatok 5,99 € (ten je menší ako v okolitých krajinách) tak získate Premium konto, ktoré vám poskytne neobmedzený prístup do knižnice, možnosť počúvania svojich playlistov na akomkoľvek zariadení, vyššiu kvalitu prehrávanej hudby a tiež možnosť jej offline ukladania pre počúvanie bez internetového pripojenia.

Samotná aplikácia Spotify je dostupná takmer pre všetky známe platformy mobilných operačných systémov (Apple iOS, Google Android, BlackBerry, Windows Phone 8) a pre počítače (Apple OS X, Microsoft Windows, Linux). Službu však môžete využívať aj priamo v internetovom prehliadači vášho počítača na internetovej stránke play.spotify.com. Pri registrácii do služby môžete využiť svoje Facebook konto, alebo sa priamo zaregistrovať pomocou emailovej adresy a hesla.

Spotify

Foto: Spotify