Reklama

After-mouse: bezdotykové ovládanie pre všetkých

Dominik Fúsek

Následne po rozhodnutí Microsoftu zverejniť zdrojové kódy pre ovládač Kinect sa začali objavovať prvé aplikácie, využívajúce obrovský potenciál tohto senzora. Jednou z nich je aj zatiaľ nepomenovaný program od firmy After-mouse.com. Novinka niekoho nadchne, iného možno sklame, v každom prípade je síce prvá, ale určite nie posledná.

Microsoft Kinect

Ovládač Microsoft Kinect

Pohybový ovládač, resp. snímač Microsoft Kinect sa hneď po uvedení do predaja stal veľkým hitom. Pôvodne však bol určený len pre konzolu Xbox 360, čo bola veľká škoda nevyužitého potenciálu. Výrobca to našťastie rýchlo pochopil a zdrojový kód poskytol vývojárom, čomu vďačíme za možnosť bezdotykovo ovládať aj Windows počítač. A tá sa blíži k bežným ľuďom. Z oblasti hardvéru riešenie intenzívne pripravuje ASUS (Wavi Xtion: Asus má vlastný Kinect pre PC) a postupne sa objavujú aj prvé programy. Dnešná novinka meno ešte nedostala, výrobca však uverejnil ukážkové video. Aplikácia mieri skôr do firemnej sféry, avšak jej využitie je oveľa širšie. Umožňuje pohyb v 3D galérii, čítanie kníh a dokumentov či prehliadanie obrázkov (vrátane otáčania 3D fotografií). Jedinou požiadavkou je akýkoľvek počítač so systémom Windows 7 a Kinect snímač, z praktického hľadiska aj veľký monitor či televízor, keďže z diaľky ovládať 9“ netbook by bolo prinajmenšom smiešne.

After-mouse.com Kinect

Aplikácia má však niekoľko múch – na rozdiel od staršieho hacku (Ovládajte svoj počítač ako v roku 2054!) nereaguje na pohyb prstov, len celej ruky. Výber položky sa uskutočňuje podržaním ruky na danom mieste. Údaje o dostupnosti zatiaľ nie sú známe, použitie aplikácie demonštruje priložené video.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.