Reklama

AEsir Yves Béhar: Mobilný telefón na úver?

Drahomír Piok

Zo štýlových telefónov, ktoré zaujmú na prvý pohľad, sa dá vybrať mnoho modelov. Hlavnú rolu tu nehrá ani hardvérová výbava, ani použitý operačný systém, do popredia sa tlačí imidž a jedinečnosť. Telefón od, pre bežných smrteľníkov neznámej, značky AEsir sa dá považovať za malé umelecké dielo.

AEsir Yves Behár

Úspšený dizajnér nič neznamená

Mobilný telefón, ak sa to dá vôbec takto nazvať, nesie meno po svojom dizajnérovi Yvessovi Béharovi. Tento úspešný priemyselný dizajnér má na konte viacero uznávaných ocenení a za sebou celý rad skvele nadizajnovaných výrobkov. Spolupracoval s rôznymi spoločnosťami napríklad ako BMW, MINI, Hewlett Packard, Microsoft, Toshiba alebo im podobné. V tomto prípade luxusného a extravagantného telefónu je už na prvý pohľad jasná inšpirácia v náramkových hodinách. Ak patríte medzi vrchných 10 000 ľudí na Slovensku a už neviete kde sa toľkých peňazí zbaviť, poobzerajte si tento kúsok. V cene luxusného auta dostanete telefón, ktorý by bol hitom svojou výbavou približne pred piatimi rokmi. Dá vám ale pocit jedinečnosti a pohladí aj vaše ego. TFT LCD displej má uhlopriečku 2“, samozrejme bez dotykovej technológie. Vôbec by nezaškodilo ak by za tie peniaze narástol aspoň o nejaký ten palec. Lepšie už vyzerá použité zafírové sklíčko, ktoré je nepoškriabateľné spolu s povrchovou úpravou ARdur. Rozloženie kláves veľmi pripomína populárny Sony Ericsson P1, len v tomto prípade nie sú tlačidlá z „podradného“ plastu ale z nerezovej ocele 316L alebo dokonca z 18-karátového zlata.

AEsir Yves Behár

Vertu alebo AEsir?

Hardvérovú výbavu nemá cenu hodnotiť, predsa len to nebude ani zďaleka dôvod pre kúpu. Len pripomeniem, že treba zabudnúť na všetky moderné technológie od Wi-Fi, GPS, Bluetooth, operačný systém, kameru alebo 3G. Telefón si bohate vystačí s výkonom kalkulačky a sieťou GSM vo frekvenciách  850/900/1 800/1 900 MHz. Dizajnové spracovanie a vyrobenie zabezpečujú tie najlepšie hodinárske firmy z Francúzka a Švajčiarska. Originálne zvonenia pre telefón vytvoril hráč jazzu Chris Minh Doky, ktorý pochádza z Holandska. Precíznosť, presnosť, prvotriedne spracovanie či vzácne kovy sa premietnu do koncovej sumy, a to aj z úrokmi. Za „lacnejšiu“ verziu z ocele zaplatí majiteľ 7 250 € a za zlatú verziu až neuveriteľných 42 000 €. Ak by som tento telefón porovnával s konkurenciou od Vertu, tak má určite čo doháňať. V ponuke služieb Vertu Concierge alebo Vertu Remote Assist nemôže vôbec konkurovať.

AEsir Yves Behár

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.