Reklama

Acer TravelMate Timeline 8481T s tenkým rámom mieri do biznis segmentu

Dominik Fúsek

Zdá sa, že budúcnosť notebookov je v ultrabookoch. Neustále totiž pribúdajú nové modely od všetkých veľkých výrobcov. Zrejme je množstvo užívateľov, ktorí by radšej oželeli jeden-dva palce uhlopriečky displeja a dedikovanú grafickú kartu, ako solídnu výdrž batérie a nízku hmotnosť. Len tá cena akosi nechce klesať.

Acer TravelMate Timeline 8481T

Najnovším prírastkom do biznis triedy malých notebookov je TravelMate Timeline 8481T od Aceru. Jeho dizajn je vcelku konzervatívny, čo mnohí pracujúci určite ocenia. Hrúbka 2,2 cm určite nie je rekordná, o niečo tenšie telo bude však veľkou výhodou pri prenášaní. Aj vďaka tomu sa podarilo hmotnosť stlačiť na príjemných 1,68 kg. Veľkú úlohu pri tom zohrala aj redukcia rámčeku displeja, ktorý je podstatne tenší, než býva zvykom. Výsledkom je fakt, že 14“ (1 366 x 768 b.) displej Acer zmestil do tela, aké väčšinou majú 13,3“ modely.

Acer TravelMate Timeline 8481T

Určenie do rúk biznismenov, prípadne študentov podčiarkuje aj vnútorný hardvér. Použitý je síce výkonný Intel Core i5 Sandy Bridge procesor a 4-8 GB RAM, vystačiť si však budete musieť s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 3000. Na bežnú prácu, prehrávanie HD videa či nenáročné hry ale úplne postačí a výrazne predĺži životnosť batérie. 8-článkový akumulátor mimochodom vydrží až 13 hodín. Okrem štandardnej výbavy (320 GB 7 200 RPM disk, Wi-Fi, Ethernet, USB 3.0, HD webkamera, Bluetooth) sa výrobca zameral aj na riešenia pre pracovné nasadenie. Tak napríklad technológiu Intel WiDi využijete na bezdrôtový prenos obrazu pri reprezentovaní spoločnosti, šifrovanie Trusted Platform Module 1.2 a systém Acer ProShield Security s čítačkou odtlačkov prstov zasa ochránia dáta pred zneužitím. Novinka sa začne predávať v USA tento mesiac za cenu 999 $ (689 €).

Zdroj a foto: geeky-gadgets.com, techspot.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.