Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer skombinoval dva nezlučiteľné svety, sedavú prácu s pohybom

Acer skombinoval dva nezlučiteľné svety, sedavú prácu s pohybom
Zdroj | Acer
Richard Pliešovský
Acer skombinoval dva nezlučiteľné svety, sedavú prácu s pohybom
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Pracovný stôl je miesto, pri ktorom sa strávi kopec času a kde by sa malo (najmä) pracovať. Samozrejme, posediačky – čo nie je ideálne pre vaše zdravie.

Acer teraz prináša zaujímavú novinku, pracovný stôl eKinect BD 3 Bike Desk má potenciál priniesť zdravší a udržateľný životný stýl. Pomôže vyriešiť aspoň časť zdravotných problémov?

Novinka je kombináciou stola a stacionárneho bicykla. Umožňuje používateľom cvičiť pri práci tak, že využíva kinetickú energiu zo šliapania k napájaniu stola a nabíjaniu zariadenia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Je vybavený LCD displejom, aplikácia poskytuje presné informácie, ktoré ukazujú pokrok pri cvičení. Acer eKinect BD 3 Bike Desk umožňuje plynulé nastavenie odporu kolesa, sedadlo a výšku stola podľa požiadaviek používateľa čím sa zaistí maximálne pohodlie pri práci i tréningu. Pracovný stôl má dva USB-A porty a jeden USB-C, nájdete v ňom aj háčik na tašku a držiak pre nápoje.

Zdroj | Acer

Ako to funguje?

Šliapaním do pedálov premieňate kinetickú energiu na elektrický náboj. Jedna hodina šliapania pri 60 otáčkách za minútu vygeneruje až 75 W elektrickej energie. Tú môžete využiť na nabíjanie používaných zariadení, ale napríklad aj power banky.

Premenu kinetickej energie na elektrickú signalizuje LED dióda. Stôl je pomerne široký, takže používateľ má dostatok miesta na prácu.

Acer eKinect BD 3 Bike Desk ponúka dva režimy – pracovný a športový. V pracovnom móde sa povrch stola posunie bližšie k stoličke, aby mohli používatelia pri písaní a šliapaní zároveň sedieť vo vzpriamenej polohe. V športovom režime je doska stolu posunutá viac dopredu, aby poskytla priestor na opretie, podobne ako pri klasickom bicykli či trenažéri a tak dala viac priestoru pre nohy.

Pozrite si

ZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Aplikácia eKinect ponúka v reálno čase informácie o dĺžke jazdy, vzdialenosti a rýchlosti. Dozviete sa aj odhadovaný počet spálených kalórií a vyrobených wattov. Ak zadáte do profilu svoj vek, hmotnosť, výšku a pohlavie, získate prístup k podrobnejšiemu sledovaniu vašich tréningov.

Acer si dal záležať aj na použitých materiáloch, doska stolu a plášť chrániaci koleso sú vyrobené z recyklovaného plastu.

Výrobca ukázal zaujímavú možnosť, ako sa dá aj na malom priestore skĺbiť pracovný a športový kútik, ktorý dokáže byť energeticky nezávislý. Zaujímavá je i cena, eKinect BD 3 Bike Desk sa bude predávať od júna 2023 za 999 eur.