Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer predstavil nové herné notebooky radu Predator, majú obrí touchpad

Acer predstavil nové herné notebooky radu Predator, majú obrí touchpad
Zdroj | Acer
Viktor Šmidák
Acer predstavil nové herné notebooky radu Predator, majú obrí touchpad
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Taiwanská spoločnosť Acer na konferencii next@acer v New Yorku predstavila okrem iného aj dve herné novinky, ktorými obohatí hernú sériu portfólia. Notebooky Predator potešia výkonom i kompaktnosťou.

Jedná sa o modely Predator Helios 300 a Predator Triton 700. Zatiaľ čo Helios 300 bude určený pre širšiu verejnosť, výkon druhého menovaného laptopu využijú len niektorí.

Notebooky Predator Helios 300 budú vybavené 15,6 alebo 17,3-palcovou obrazovkou s Full HD rozlíšením a zobrazovacou technológiou IPS.

O výkon sa postará procesor Intel Core i5 či i7 siedmej, a teda poslednej generácie. Tomu bude dopomáhať grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo 1050 Ti, ktoré je možné pretaktovať. Chladenie má na starosti dvojica ventilátorov AeroBlade 3D.

Výkon je potom podporený 16 GB DDR4 pamäťou RAM, ktorá je rozšíriteľná na 32 GB. Dostupný je aj SSD disk či 1 TB harddisk.

Z hľadiska portov sa tu nachádza taktiež všetko potrebné. Port USB-C, USB 3.0, dva porty USB 2.0 či HDMI druhej generácie. Novinka tiež disponuje zvýšenou odolnosťou hliníkového tela a podsvietenou klávesnicou.

Zdroj | Acer

Druhý model s názvom Predator Triton 700 tiež ponúkne 15,6-palcový Full HD IPS displej, Intel Core siedmej generácie či grafiku GeForce GTX 10 série. Nechýba G-SYNC ani dvojica PCIe SSD zapojená do režimu RAID 0.

Nezvyčajne vyriešená je klávesnica, ktorá sa posunula nadol, pričom hornú časť tvorí ochranné sklo Gorilla Glass, ktoré slúži ako okno do chladiaceho systému. Tiež plní funkciu touchpadu.

Konštrukcia má v tomto prípade 18,9 milimetra a notebook váži 2,6 kilogramu. Drahší model má navyše i Thunderbolt 3 s rýchlosťou prenosu dát 40 GB/s. Má tiež dva porty USB 3.0, jeden USB 2.0, HDMI 2.0 a DisplayPort konektorom.

Zdroj | Acer

Predator Helios 300 v 15,6-palcovej verzii bude dostupný v auguste za cenu 1 199 €. Väčší brat so 17,3-palcovou obrazovkou bude mať cenu takú istú, príde však už o mesiac skôr. Triton 700 bude k dispozícii taktiež v auguste za cenu 3 399 €.