Acer Predator 21 X – najvýkonnejšie monštrum so zakriveným displejom

Acer okrem iného na IFA 2016 v Berlíne predstavil svoj a zároveň aj svetovo prvý notebook so zakriveným displejom. Acer Predator 21 X je beštia, monštrum… Je to obor, ktorý svojim výkonom porazí ľavou-zadnou aj poriadne vybavený stolový počítač. Má však aj svoje nedostatky, hlavným je určite cena.

https://www.youtube.com/watch?v=wfCfcPTy8p8

Pozrite siAcer Spin 7 – konvertibilná novinka s najtenším telom

Acer Predator 21 X je notebook len na objednávku. Vyrábať sa bude na zákazku od januára budúceho roka a budúci majiteľ si bude musieť pripraviť celkom slušne hrubú peňaženku.

Acer Predator 21 X 1
ZDROJ | Acer

Prvým prekvapením je zakrivený displej s uhlopriečkou 21 palcov a rozlíšením 2 560 x 1 080 px. Displej ako jediný na trhu notebookov dispnuje aj technológiou NVIDIA G-SYNC.

Acer Predator 21 X live 2

Nad ním je niekoľko senzorov systému Tobii na sledovanie pohybu očí, ktoré Acer dopracoval až k tomu bodu, že nepotrebujete pohybovať myšou, stačí vám pohyb očami. Fungovať bude ale zatiaľ len v niektorých hrách.

Acer Predator 21 X 2
ZDROJ | Acer

Vo vnútri obrovského tela je všetko, na čo si spomeniete. Na základnej doske sú až 4 DDR4 sloty pre pamäte RAM, čím dostanete maximálne 64 GB RAM.

O chod sa stará procesor Intel Core i7 generácie Kaby Lake, o grafiku zas dokonca až dvojica grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení!

Pozrite siAcer Swift 7 – (zatiaľ) najtenší notebook na svete

Acer Predator 21 X 4
ZDROJ | Acer

Chladiť toto monštrum bude až 5 ventilátorov, z ktorých sú tri typu AeroBlade s kovovými lopatkami. Viete si predstaviť ten hluk, resp. svišťanie ventilátorov pri niektorej graficky náročnej hre?

Našťastie bude vo výbave aj 4.2-kanálový zvuk SoundPond s trojkanálovým audiom a Dolby technológiou.

Acer Predator 21 X 5
ZDROJ | Acer

Aby sa majiteľom hralo a písalo čo najlepšie, klávesnica je mechanická a je vybavená spínačmi Cherry MX. RGB podsvietenie je samozrejmosťou, prekvapením je možnosť podsvietiť rôznymi farbami každé tlačidlo zvlášť.

Acer Predator 21 X live 3

Čerešničkou na torte je numerická časť, ktorú je možné prevrátiť čím vznikne veľký touchpad Precision Touchpad!

Hmotnosť tohto dela je mimochodom cez 8 kg!

Cenu nového Acer Predatox 21 X výrobca tají. Keďže ide o kúsok, ktorý bude vyrábaný výlučne na objednávku, cena sa bude pohybovať v tisícoch eur. Skromne odhadujeme, že to bude okolo 5 000 €.

Acer Predator 21 X 6
ZDROJ | Acer

Notebook Acer Predator 21 X so zakriveným displejom a výbavou, o ktorej môžeme mnohí snívať aj v stolovom počítači si od nás z výstavy IFA 2016 odnáša ocenenie TECHBOX Best Notebook IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojAcer

Komentáre k článku