Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer Predator 21 X - najvýkonnejšie monštrum so zakriveným displejom

Acer Predator 21 X - najvýkonnejšie monštrum so zakriveným displejom
Števo Porubský
Acer Predator 21 X - najvýkonnejšie monštrum so zakriveným displejom

Acer okrem iného na IFA 2016 v Berlíne predstavil svoj a zároveň aj svetovo prvý notebook so zakriveným displejom. Acer Predator 21 X je beštia, monštrum… Je to obor, ktorý svojim výkonom porazí ľavou-zadnou aj poriadne vybavený stolový počítač. Má však aj svoje nedostatky, hlavným je určite cena.

Pozrite si

Acer Spin 7 – konvertibilná novinka s najtenším telom

Acer Predator 21 X je notebook len na objednávku. Vyrábať sa bude na zákazku od januára budúceho roka a budúci majiteľ si bude musieť pripraviť celkom slušne hrubú peňaženku.

Zdroj | Acer

Prvým prekvapením je zakrivený displej s uhlopriečkou 21 palcov a rozlíšením 2 560 x 1 080 px. Displej ako jediný na trhu notebookov dispnuje aj technológiou NVIDIA G-SYNC.

Nad ním je niekoľko senzorov systému Tobii na sledovanie pohybu očí, ktoré Acer dopracoval až k tomu bodu, že nepotrebujete pohybovať myšou, stačí vám pohyb očami. Fungovať bude ale zatiaľ len v niektorých hrách.

Zdroj | Acer

Vo vnútri obrovského tela je všetko, na čo si spomeniete. Na základnej doske sú až 4 DDR4 sloty pre pamäte RAM, čím dostanete maximálne 64 GB RAM.

O chod sa stará procesor Intel Core i7 generácie Kaby Lake, o grafiku zas dokonca až dvojica grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení!

Pozrite si

Acer Swift 7 – (zatiaľ) najtenší notebook na svete

Zdroj | Acer

Chladiť toto monštrum bude až 5 ventilátorov, z ktorých sú tri typu AeroBlade s kovovými lopatkami. Viete si predstaviť ten hluk, resp. svišťanie ventilátorov pri niektorej graficky náročnej hre?

Našťastie bude vo výbave aj 4.2-kanálový zvuk SoundPond s trojkanálovým audiom a Dolby technológiou.

Zdroj | Acer

Aby sa majiteľom hralo a písalo čo najlepšie, klávesnica je mechanická a je vybavená spínačmi Cherry MX. RGB podsvietenie je samozrejmosťou, prekvapením je možnosť podsvietiť rôznymi farbami každé tlačidlo zvlášť.

Čerešničkou na torte je numerická časť, ktorú je možné prevrátiť čím vznikne veľký touchpad Precision Touchpad!

Hmotnosť tohto dela je mimochodom cez 8 kg!

Cenu nového Acer Predatox 21 X výrobca tají. Keďže ide o kúsok, ktorý bude vyrábaný výlučne na objednávku, cena sa bude pohybovať v tisícoch eur. Skromne odhadujeme, že to bude okolo 5 000 €.

Zdroj | Acer

Notebook Acer Predator 21 X so zakriveným displejom a výbavou, o ktorej môžeme mnohí snívať aj v stolovom počítači si od nás z výstavy IFA 2016 odnáša ocenenie TECHBOX Best Notebook IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj