Reklama

Acer na Slovensku predstavil ConceptD a Predator, boli sme pritom!

Juraj Recký

Spoločnosť Acer predstavila tento rok viacero noviniek, ktoré postupne odhaľovala od januárového CES, cez ich vlastnú Globálnu press konferenciu v New Yorku v apríli, až po nedávnu septembrovú IFA 2019. Úplnou novinkou je rad ConceptD pre kreatívncov a dávka novoty neobišla ani herný rad Predator.

O všetkých novinkách sme vás priebežne informovali, články nájdete u nás na webe a, samozrejme, v tomto článku. Acer totiž takmer všetky novinky priniesol aj na Slovensko a my sme sa boli na ne pozrieť.

ConceptD a práca na cestách

Jeden z dvojice hlavných predstaviteľov ConceptD je desktop ConceptD 500. Je to menší brat „deväťstovky“ a spoločnosť ho charakterizovala ako vstupnú bránu do sveta kreatívnej tvorby. Samozrejme, skrz výkon. Všetky potrebné informácie o tomto desktope nájdete v článku Acer zaútočil na kreatívcov novou značkou ConceptD.

Spoločnosť si dala na dizajne naozaj záležať, a keď sa vám spracovanie pozdáva na obrázkoch, naživo budete z ConceptD 500 unesený. Kombinácia bielej a dreva dáva desktopu jedinečný charakter.

Počítač je navrhnutý tak, aby dokázal rásť s požiadavkami používateľa. Ponúka štyri DIMM sloty s maximálnou kapacitou 64 GB DDR4 pamäte s taktom 2 666 MHz. Výrobca sa rozhodol pre disky PCIe M.2 NVMe SSD. Cena je nastavená na 1 499 € a ConceptD 500 je už v predaji. Väčší brat ConceptD 900 je rovnako v predaji a je určený pre tých najnáročnejších. Tomu zodpovedá aj cena 17 999 €.

Ďalšou zaujímavosťou z radu ConceptD je ConceptD 9. Notebook so svojskou konštrukciou Ezel Aero Hinge umožňuje 17,3-palcový displej polohovať naozaj štedro. Všetky potrebné informácie sme vám o ňom priniesli v článku Acer ConceptD Pro – nové notebooky s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX.

Súčasťou ConcepD 9 je stylus Wacom EMR, ktorý má svoje miesto na pravej hornej hrane displeja, kde drží pomocou naozaj silného magnetu. Po prvých rýchlych skúsenostiach môžeme povedať, že reaguje svižne a dôsledne. Dokáže rozoznať 4 096 úrovní tlaku.

Notebook Acer ConceptD 9 je už v predaji a jeho cena je 4 999 €. Môže sa však líšiť podľa konfigurácie.

Kreatívci, ktorým sa ConceptD pozdáva, no netúžia po extravagantnom tele notebooku majú na výber z ďalších dvoch modelov. ConcepD 7 a ConceptD 5 v elegantnom bielom sfarbení.

Tieto notebooky sme vám predstavili v článkoch Acer ConceptD Pro – nové notebooky s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX a Acer zaútočil na kreatívcov novou značkou ConceptD. Ide o dva modely, z ktorých ten s vyšším číslom predstavuje strednú výkonnostnú triedu, ten s nižším je charakterizovaný ako ideálny na prácu v 2D.

Notebooky ConceptD 7 a ConceptD 5 sú už v predaji. Sedmička za 2 299 € a päťka za 1 699 €. Bielej farby sa obávať nemusíte. Telo notebooku je farbené vtieraním farby, čím sa dosiahla stálosť a odolnosť bielej.

Produktový rad Swift je určený na cesty. Acer Swift 5 sa dokonca pýši titulom najľahší 14-palcový notebook na trhu. Jeho hmotnosť sa zastavila na 990 gramoch. Vybavený je 10. generáciou Intel Core s grafikou Intel Iris Plus s možnosťou voľby novej dedikovanej grafiky NVIDIA GeForce MX250.

 

Veľkosť úložiska tohto cestovateľa sa zastavila na 512 GB SSD. Vráťme sa ešte k displeju, ktorý je dotykový, má charakteristiku IPS a rozlíšenie IPS. Nechýba USB-C, Wi-Fi 6 alebo čítačka odtlačkov prstov. Výdrž batérie je podľa výrobcu 12,5 hodiny. Tá je podporená rýchlonabíjaním, ktoré dokáže za 30 minút predĺžiť výdrž o 4,5 hodiny. Swift 5 príde do predaja počas októbra za cenu 899€.

 

Rad Swift je ďalej zastúpený Swift 3, ktorý má v najhrubšom mieste 15,96 milimetra, ponúka Intel Core i7-1065G7 10. generácie a voliteľnú dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce MX250. 14-palcový IPS displej má rolíšenie FULL HD. Na SSD disk uložíte 521 GB, vďaka 16 GB RAM všetko pobeží príjemne plynulo a to až 12,5 hodiny. Ani tu nechýba rýchlo nabíjanie vďaka ktorému získate po 30 minútach nabíjania ďalšie 4 hodiny na prácu. Rovnako ako väčší brat aj Swift 3 príde do predaja počas októbra, cena bude 599€.

Model Acer TravelMate P6 je určený pre profesionálov na csty. V najhrubšom mieste má 16,6 milimetra a ak by ste ho položili na váhu, jej ručička sa zastaví na 1,1 kilograme, čo pri 14-palcovej uhlopriečke rozhodne nie je zlé. Že ide o cestovný notebook naznačuje aj 20 hodinová výdrž batérie. Naviac sa notebook môže pochváliť certifikáciou odolnosti MIL-STD 810G.

V tele TravelMate P6 sa skrýva Intel Core i7 8. geenrácie, 24 GB pamäti DDR4, grafika NVIDIA GeForce MX250 a 1 terabajt veľký disk Gen 3 x4 PCIe SSD. Pánty umožnia ohnúť displej o 180 stupňov.

Full HD displej má rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixlov a pozorovacie uhly 170 stupňov. TravelMate P6 sa pýši certifikáciou Skype for Business a štvorici mikrofónov, ktoré zachytia zvuk do vzdialenosti 2 metrov. Notebook je v predaji od júna za cenu 1 249 €.

Herným novinkám, minimálne z konštrukčného hľadiska, kraľujú hneď dve novinky. Predator Triton 900 je notebook s telom ConceptD 9, avšak v čiernom vyhotovení. Písali sme o ňom v článku Acer Predator Triton 900 – herný notebook a tablet v jednom.

Druhým konštrukčne zaujímavým modelom je Predator Helios 700, ktorý má výsúvnu klávesnicu HyperDrift. Tento mechanizmus zvyšuje prietok vzduchu pri chladení komponentov a zároveň zabezpečuje dostatočnú vzdialenosť hráča od 17,3-palcovej Full HD IPS obrazovky. Všetko potrebné o tomto notebooku nájdete v článku Acer Predator Helios 700 zlepšuje chladenie výsuvnou klávesnicou.

Acer Predator Triton 900 sa na trh dostane v novembri 2019 za cenu 2 699€, Acer Predator Helios 700 už je v predaji za rovnakú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.