Reklama

Acer má prvý Windows 7 tablet s AMD procesorom!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Acer začala síce oneskorený, ale razantný nástup na trh tabletov. Okrem malého tabletu (100% smartfón a 100% tablet od Aceru!) a dvojdisplejového modelu (Acer Iconia: väčšia a lepšia Toshiba Libretto?) predstavila aj veľký 10,1“ tablet s operačným systémom Windows 7. Má novinka čo ponúknuť, alebo je popri nadvláde Androidu iba výstrelom do prázdna?

Acer Windows 7 tablet

Softvérový gigant Microsoft veru má čo doháňať. Po predstavení Apple iPadu sa dlho čakalo na odpoveď s Windows 7 – s miernym oneskorením prišiel HP Slate (HP Slate 500: prichádza iPad killer ?) a prednedávnom aj variant od LG (LG E-Note H1000B: Kórejský Windows 7 tablet). Novinka od Aceru je prakticky ešte len tretím tabletom s týmto OS (ak nepočítame dvojdisplejové modely). Naproti tomu, zariadení s Androidom od Googlu boli už predstavené desiatky, a stále prichádzajú ďalšie. Existuje však nemalý počet zákazníkov, ktorí si Windows obľúbili a chceli by ho mať aj na svojom tablete.

Acer Windows 7 tablet

Bohužiaľ, Acer bol na informácie o novinke skúpy, zatiaľ nepoznáme ani  jej názov. Vieme však, že má 10,1 palcový multidotykový displej, podľa slov výrobcu „s vysokým rozlíšením“ (predpokladáme 1 366 x 768 b.) a je poháňaný AMD procesorom. Ten sme v tabletoch ešte nevideli, väčšinou sú používané čipy od Intelu alebo Qualcommu. Novinka sa pochváli len 15 mm hrúbkou, hmotnosť necelý 1 kg je však pomerne vysoká. V balení by sa mala nachádzať aj dockovacia stanica s úplnou QWERTY klávesnicou plnej veľkosti. Z ostatných parametrov sú známe už len prítomnosť 1,3 Mpx webkamery, 3G a WiFi konektivity. Predaj by mal odštartovať vo februári 2011.

Zdroj a foto: engadget.com

Acer Windows 7 tablet

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.