Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer predstavil „zelený" Chromebook, prostredie šetrí materiálmi aj konštrukciou

Acer predstavil „zelený" Chromebook, prostredie šetrí materiálmi aj konštrukciou
Zdroj | Acer
Richard Pliešovský
Acer predstavil „zelený" Chromebook, prostredie šetrí materiálmi aj konštrukciou
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Acer predstavil v rámci svojej aktivity Green Day prvý Chromebook série Vero 514. Prichádza s netradičným hranatým dizajnom, vďaka ktorému si ho nepomýlite so žiadnym iným.

Vero je ekologická séria, takže noví majitelia nemusia mať hlavu v smútku, že jeho zakúpením prispeli k znečisteniu a drancovaniu planéty.

Výrobca udáva, že Chromebook Vero 514 využíva vo veľkej miere recyklovaný plast. V hlavnom šasi to predstavuje 30 %, v krytoch kláves a reproduktoroch je to 50 %. Okrem toho je ventilátor a trackpad OceanGlass vyrobený z plastov vytiahnutých z oceánov a morí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Acer Chromebook Vero 514 je distribuovaný v krabici z recyklovaného papiera a plastu, vnútorný obal môžete využiť ako stojan na notebook. To však nie je všetko.

Celý Chromebook je navrhnutý tak, aby bol čo najviac recyklovateľný. Displej je dokonca z 99 % recyklovateľný. Výrobca, na rozdiel od všeobecne prijatého štandardu maximálne sťažiť prístup k „črevám“ zariadenia, pripravil počítač tak, aby sa dal ľahko rozoberať a opravovať. Takýmto spôsobom sa opäť podarí znížiť elektronický odpad. Ďalším bonusom je, až ak si napr. kúpite Vero s menšou RAM, vite si ju sami rozšíriť. Presne tak, ako za starých dobrých čias.

Keď sme už pri hardvéri, Chromebook Vero 514 nie je na tom vôbec zle. Poháňa ho Intel Core 12. generácie s grafikou Intel Iris Xe. IPS displej má 14″, rozlíšenie 1 920 x 1 080 px a jas do 300 nitov. Môžete si vybrať aj verziu s dotykovým displejom. Pamäť môže mať max. 16 GB LPDDR4X SDRAM, interné úložisko do 256 GB. Batéria s kapacitou 56 Wh sľubuje 10-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Konektivitu zaisťuje Wi-Fi 6E, 2x USB-C, USB-A 3.2 a HDMI. Výbavu dopĺňajú stereo reproduktory, dva vstavané mikrofóny, snímač odtlačkov prstov a vojenská odolnosť MIL-STD-810H.

Ako vidíte, Acer pripravil zaujímavý model, ktorý nestojí a nepadá len na ekologickom aspekte a ľahkej opraviteľnosti. V USA sa začne predávať v októbri, cena začína na 499 dolároch (Core i3, 8 GB RAM, 128 GB SSD), globálne uvedenie na trh bude nasledovať o mesiac neskôr s cenou od 599 eur.

Zdroj