Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer Liquid Jade 2 láka na 1 TB úložisko, má však aj lepšie zbrane

Acer Liquid Jade 2 láka na 1 TB úložisko, má však aj lepšie zbrane
Zdroj | Acer
Dominik Fúsek
Acer Liquid Jade 2 láka na 1 TB úložisko, má však aj lepšie zbrane
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Hlavnou výhodou nového phabletu Acer z výstavy MWC 2016 má byť veľké „hybridné“ úložisko, ale nanajvýš marketingovou. Pritom má mnoho iných zaujímavých stránok, napríklad dobrý procesor či fotoaparát.

Zdroj | Acer

Ostrý konkurenčný boj núti výrobcov pridávať ku svojim produktom vlastnosti, ktoré úžitkovú hodnotu zvýšia len minimálne, ale vďaka svojej jedinečnosti umožnia výrobcovi vyslať do sveta správu, ktorá má šancu zaujať.

Trh sa totiž dostal do marketingového vývojového štádia, keď už nestačí namontovať najlepší procesor, najväčšiu pamäť a nainštalovať najnovší Android, pretože to dokážu všetci.

Acer prišiel na výstavu MWC 2016 tak, že zobral „takmer špičkové“ komponenty – čo mimochodom nie je zlý ťah – a okorenil ich takzvaným hybridným úložiskom. Nie, žiaľ (alebo našťastie?), nikomu sa ešte nepodarilo zmenšiť HDD alebo hybridný SSHD disk na veľkosť smartfónu.

Hybridnosť spočíva v kombinácii 32 GB vnútorného úložiska a zvyšku (do 1 TB) alokovaného v mráčiku, teda v cloude. Systém je vraj nastavený tak, aby si používateľ ani nevšimol, že medzi týmito dvoma diskami prepína.

Zdroj | Acer

Bystrému Slovákovi nič také samozrejme neunikne, už len preto, že si svoj obmedzený dátový balíček šetrí a pripojenie vypína. Že celý princíp „hybridného“ úložiska je iba o bezplatnom a trochu lepšie spracovanom cloude, je snáď každému jasné.

Ale bolo by nespravodlivé po tomto vytriezvení hneď odsúdiť celý prístroj. Zvyšok parametrov síce nie je jedinečný, ale zato oveľa užitočnejší. Acer zvoli konfiguráciu šesťjadrového Snapdragonu 808, 3 GB RAM, 5,5“ Full HD AMOLED displeja a USB Type C konektora.

2 870 mAh batéria je naopak na zaplakanie. Aby sme však nekončili negatívne, Acer zostal verný svojej pozícii výrobcu dostupných fotomobilov – tento má 21 Mpx rozlíšenie, svetelnosť f/2,2 a Ultra HD video. Do akej miery bude naozaj lacný, sa dozvieme niekedy v druhom štvrťroku.